Naujienos

NELIKIME ABEJINGI SMURTUI ARTIMOJE APLINKOJE

2020 05 15

Šalyje paskelbtos karantino sąlygos padeda apsaugoti nuo viruso, deja, neretai tampa palankia terpe smurtui pasireikšti. Apriboti socialiniai kontaktai, darbas iš namų arba jo netekimas, buities rūpesčiai tampa tikru išbandymu santykiams.

19 procentų Lietuvos gyventojų ir net 25 procentų  moterų patiria smurtą artimoje aplinkoje. Tačiau didžioji jų dalis (net 60 procentų) nesikreipia pagalbos.

Smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas. Priimdama Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą valstybė įsipareigojo suteikti apsaugą ir pagalbą nuo to nukentėjusiems asmenims. Įstatymas įpareigoja policiją perduoti smurtą artimoje aplinkoje patyrusio žmogaus kontaktus Specializuotos kompleksinės pagalbos centrui, kurio specialistai susisiekia su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlo jam specializuotą kompleksinę (konsultanto, teisininko, psichologo ir kt.) pagalbą.

Kiekvienas smurtą artimoje aplinkoje patiriantis asmuo gali kreiptis į Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą ir asmeniškai. Pagalba yra nemokama ir konfidenciali.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų specialistai karantino metu dirba įprastu režimu ir toliau teikia pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims visoje Lietuvoje. 

Vilniaus apskrityje specializuotą pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje teikia Moterų informacijos centras (tel. 8 650 95 216, el. pašto adresas: skpc@lygus.lt) ir Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija (tel. 8 664 31 207, el. pašto adresas: pagalba@skpcpagalba.lt).

Daugiau informacijos: www.specializuotospagalboscentras.lt