Naujienos

„NOVAVAX“ VAKCINA JAU GALI BŪTI SKIEPIJAMI VAIKAI NUO 12 METŲ

2022 07 15

Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros rekomendaciją, Europos Komisija COVID-19 vakcina „Novavax“ (gamintojas „Nuvaxovid“) leido skiepyti vaikus nuo 12 metų. Registracija skiepams šia vakcina jau vykdoma.

„Novavax“ vakcina 12–17 metų vaikams bus skiriama taip pat, kaip 18 metų ir vyresniems asmenims: vakcina bus suleidžiama į žasto raumenis dviejų dozių kursu, darant 3 savaičių pertrauką.

Iki šiol „Novavax“ vakcina buvo skiepijama tik nuo 18 metų. Leisti skiepyti jaunesnius žmones nuspręsta po klinikinio tyrimo, kuris parodė, kad paauglių imuninis atsakas į šią vakciną, matuojamas kaip antikūnų prieš SARS-CoV-2 kiekis, buvo panašus į 18–25 metų jaunų suaugusiųjų atsaką. 

Dažniausios nepageidaujamos reakcijos paaugliams yra panašios į tas, kurios pasireiškia 18-mečiams ir vyresniems. Tai – jautrumas, skausmas, paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmas, nuovargis, pykinimas ar vėmimas, karščiavimas ir kt. Karščiavimas paaugliams pasireiškia dažniau nei suaugusiesiems. Šios reakcijos dažniausiai būna lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeina po keleto dienų.

Primename, kad asmenims nuo 12 metų šiuo metu gali būti skiriamos trys vakcinos nuo COVID-19: „Comirnaty“, „Spikevax“ ir „Novavax“. 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.