Naujienos

NUO GRIPO IR JO SUKELIAMŲ KOMPLIKACIJŲ EFEKTYVIAUSIAI SAUGO SKIEPAI

2022 11 14

Nuo peršalimo ligų gripas skiriasi staigia pradžia. Nors ne visi sergantys gripu žmonės karščiuoja, daugumą kamuoja aukšta temperatūra, šaltkrėtis, skauda gerklę, vargina kosulys, varvanti ar užgulta nosis, raumenų ar kūno, galvos skausmai, nuovargis.

Be to, kai kuriems žmonėms, dažniau vaikams nei suaugusiesiems, gali pasireikšti vėmimas ir viduriavimas.

Ligos inkubacinis periodas yra 24–72 val., dažniausiai – 48 val. Dauguma nejaučiančių ligos požymių žmonių gali užkrėsti kitus prieš dieną iki atsirandant simptomų ir iki 5–7 dienų susirgę. Tai reiškia, kad žmogus gali platinti gripo virusą, net nežinodamas, kad serga šia liga.

Daugumos žmonių organizmas per 7–10 dienų palyginti nesunkiai susitvarko su gripo virusu, deja, dalis ligonių patiria sunkių komplikacijų, kartais ši liga baigiasi ir mirtimi. Ilgalaikiai stebėjimai rodo, kad būtent skiepai apsaugo nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. 

Lietuvoje rizikos grupėms priklausantys asmenys nuo gripo skiepijami nemokamai, visi kiti gali pasiskiepyti savo ar darbdavio lėšomis.

Nemokamai nuo gripo, kaip ir kasmet, skiepijami šie pacientai:

 • 65 m. ir vyresni žmonės;
 • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, taip pat lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
 • nėščiosios;
 • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
 • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Šiemet nuo gripo nemokamai skiepijama saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Vaxigrip Tetra“. Imunitetas susiformuoja per 2–3 savaites, o apsauga išlieka visą gripo sezoną.

Šeškinės poliklinikos pacientai užsiregistruoti skiepui gali internetu https://e.poliklinika.lt/, tel. 8 5 250 2000, kreipdamiesi į registratūrą ar savo šeimos gydytoją. Jeigu vieno vizito metu iš karto norima pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų (gripo, pneumokokinės infekcijos ir COVID-19 ligos), būtina kreiptis į savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.

Žinoma, norint apsisaugoti nuo gripo vertėtų nepamiršti ir kitų profilaktikos priemonių, daugiau dėmesio skirti higienai:

 • kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu (jei nėra galimybės nusiplauti rankų, jas galima valyti rankų antiseptiku);
 • neplautomis rankomis neliesti burnos, nosies ir akių;
 • kuo dažniau vėdinti patalpas, valyti jas drėgnuoju būdu;
 • kosint ir čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai – alkūnės linkyje);
 • vengti sąlyčio su sergančiaisiais ir masinio žmonių susibūrimo vietų;
 • pajutus gripo simptomus, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą, susisiekti su gydytoju ir likti gydytis namuose.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.