Naujienos

NUO GRUODŽIO 1 D. – POKYČIAI GAUNANT GALIMYBIŲ PASĄ IR TESTUOJANTIS DĖL COVID-19 LIGOS

2021 11 30

Nuo gruodžio 1 d. galimybių pasą bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo rezultatą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento, o testavimas dėl COVID-19 bus mokamas.

Privalomai testuotis turintiems bei kitiems asmenims galimybių pasas bus išduodamas tik atlikus mokamą PGR tyrimą. Nemokamai šį tyrimą galės atlikti ir pasinaudoti kontaktinėmis paslaugomis tik nėščiosios ir asmenys, turintys medicininių kontraindikacijų skiepui.

Nemokamo tyrimo atsakymas šiems asmenims galios tik su nemokamo PGR tyrimo neigiamą atsakymą įrodančiu dokumentu kartu pateikus papildomus dokumentus: turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui – išrašą iš e.sveikatos, kuriame nurodomas kontraindikacijas žymintis kodas; nėščiosioms – nėščiosios kortelę.

Nėščiosioms galimybių pasas neišduodamas, tuo tarpu turintiesiems medicininių kontraindikacijų skiepui patogiau išsiimti galimybių pasą ir taip išvengti dviejų dokumentų (neigiamo testo atsakymo, kontraindikacijas skiepui įrodančio dokumento) pateikimo.

Mažinamas ir galimybių paso alternatyvų skaičius:

  • vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims nebelieka galimybės pateikti išrašo ir ESPBI IS ar kito Lietuvoje veikiančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduoto dokumento;
  • lieka galioti galimybių pasas ir ES COVID sertifikato persirgimo (vakcinacijos) dalis;
  • taip pat galioja užsienio šalies išduoti dokumentai dėl persirgimo (vakcinacijos).

Testą (tiek teigiamą serologinį, tiek neigiamą PGR) atlikusiems asmenims, kaip ir anksčiau, galios tie patys dokumentai – galimybių pasas, sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, išrašas iš ESPB IS.

Dar vienas svarbus pokytis – nuo gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19 savo lėšomis. Mobiliuosiuose punktuose tyrimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos kai kurioms asmenų grupėms, kurioms išliks teisė testuotis valstybės lėšomis.

Išsamiau apie testavimą nuo COVID-19:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujinta-testavimas-del-covid-19-nuo-gruodzio-1-d-taps-mokamas-kaip-reikes-testuotis-darbuotojams

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.