Naujienos

NUO LIEPOS GYVENSIME BE KARANTINO, BET RIBOJIMŲ LIKS

2021 06 29

Vyriausybė nusprendė nuo 2021 m. liepos 1 d. palikti galioti tik paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

Ką reikia žinoti

Nustatytos Lietuvos sienos kirtimo sąlygos – išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 patvirtinančius dokumentus arba šios ligos tyrimo atlikimo faktą.

Paslaugos gali būti teikiamos viešose prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose, tik užtikrinant visus saugumo reikalavimus:

  • kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai turi būti organizuojami ir vykdomi paisant žmonių srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų higienos bei asmens apsaugos priemonių naudojimo sąlygų;
  • išlieka privalomas bilietų platinimas elektroniniu būdu ir kontroliuojamas žiūrovų bei dalyvių patekimas į renginio vietą, o uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovai ir dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), gali būti užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.
  • uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose, kuriuose žiūrovai ir dalyviai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų, žiūrovų ir dalyvių skaičius neribojamas, tačiau juose gali dalyvauti tik asmenys, turintys teisę gauti galimybių pasą.

Išlieka apsauginių veido kaukių dėvėjimo reikalavimai ir rekomendacijos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytomis sąlygomis. Apsauginės veido kaukės privalomos vietose, kur teikiant paslaugas yra kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos, neformalusis suaugusiųjų ir vaikų švietimas vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas higienos sąlygas. Užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų, išskyrus atvejus, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.