Naujienos

PACIENČIŲ PASLAUGOMS – SKAITMENINIS MAMOGRAFAS

2020 09 10

Pradėkime šią dieną gera žinia: Šeškinės poliklinikoje pradėjo veikti naujas skaitmeninis mamografas. Pacientėms atsirado viltis, kad šis svarbus tyrimas bus atliktas greičiau ir tiksliau, o diagnostika – ne tokia skausminga.

Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1300 naujų krūties vėžio atvejų. Deja, dalis jų būna jau pažengusios stadijos, kai reikia intensyvesnio gydymo ir tikimybė pasveikti yra mažesnė.

O statistika rodo, kad net apie 95 proc. pirmosios stadijos krūties vėžio galima visiškai išgydyti. Taigi, tiksli ankstyva diagnostika yra ypač svarbi.

Skaitmeninis mamografas, be to, kad yra gerokai tikslesnis ir leidžia greičiau pamatyti ikivėžinius krūtų pakitimus bei ankstyvąsias vėžio stadijas, dar ir turi mažesnę apšvitos riziką, leidžia išsaugoti tyrimų rezultatus skaitmeniniu formatu, juos archyvuoti ir keistis informacija su kitų įstaigų krūtų specialistais.

Poliklinikos medikus džiugina ir pagaliau atsiradusi galimybė pasirūpinti pacientėms, kurioms šis tyrimas buvo paskirtas dar prieš karantiną ir dėl visiems suprantamų priežasčių ši paslauga nebuvo suteikta. Dėkojame už kantrybę ir informuojame, kad su tomis pacientėmis, kurios buvo registruotos mamografijai atlikti nuo 2020.03.16 iki 2020.04.10, bus susisiekta ir susitarta dėl patogaus tyrimo laiko.

Poliklinikoje mamografijas vertina gydytojos radiologės Audronė Skaisgirytė ir Jolita Plentienė, dirbančios ir Nacionaliniame vėžio institute, o atlieka patyrę radiologijos technologai.

Primename, kad mamografiniam tyrimui atlikti reikalingas šeimos gydytojo ar gydytojo ginekologo siuntimas.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!