Naujienos

PACIENTŲ ŠYPSENAS PADEDA SAUGOTI INOVATYVI ĮRANGA IR PAŽANGŪS GYDYMO METODAI

2023 03 27

Apsilankymas pas odontologus neretam asociuojasi ne su pačiais maloniausiais pojūčiais ir varginančiu gijimu, ypač prisiminus dantų šaknų kanalų, periodonto (aplink dantį esančių audinių) ligų gydymą ar implantaciją.

Tačiau šiuolaikinė odontologija atveria galimybes skausmingas procedūras ir apsunkintą gijimą palikti praeityje.

Apie tai kalbamės su Šeškinės poliklinikos Odontologijos skyriaus vedėja gydytoja odontologe Kristina Žiedas.

Pokalbį gydytoja Kristina pradeda nuo džiugios naujienos – poliklinika įsigijo diodinį mėlynos šviesos lazerį. Pašnekovė neslepia: įranga brangi, planuota, labai laukta ir jau sėkmingai taikoma.

Mėlynos šviesos lazeris – tai naujausios kartos minkštųjų audinių odontologinis lazeris. Itin tikslus šviesos impulsas veikia kaip preciziškas pjūvis atlikdamas minimalią žalą gretimiems audiniams. Tai leidžia išvengti audinių terminio pakenkimo ir vėlesnio randėjimo.

Anot K. Žiedas, lazerio panaudojimo galimybės odontologijoje itin plačios: nuo estetinės odontologijos iki terapinių procedūrų. Tai šaknų kanalų gydymas, burnos chirurgija, periodontologija, protezavimas, implantologija. Lazerį efektyviai galima naudoti ir gydant vaikus, kai reikia atidengti neišdygusį dantį ar pagydyti komplikuotą pieninio danties ėduonį. 

Odontologijoje diodinis lazeris nepakeičiamas ir dėl biostimuliacijos. Tai leidžia paspartinti audinių burnoje gijimą, nuslopinti skausmą ir tinimą, užkirsti kelią uždegimui. Veikiant lazerio šviesai aktyvinamas ląstelių gyvybingumas ir regeneracija.

Paklausta, kokią naudą iš lazerio naudojimo mato Šeškinės poliklinikos pacientai, gydytoja odontologė K. Žiedas vardija pacientų atsiliepimus: mažiau streso, mažiau nuskausminamųjų vaistų, ypač pooperaciniu laikotarpiu, burnoje nėra siūlų, greitai gyja žaizdos ir beveik nebūna patinimo.

O kaip darbą su šia įranga vertina kolegos odontologai? Pasak skyriaus vedėjos, lazeris gydytojui suteikia galimybę procedūras atlikti idealiai tiksliai, todėl sutrumpėja jų laikas, nereikia siūti žaizdų, mažėja infekcijos tikimybė. Gydytojo darbo valandos išnaudojamos maksimaliai efektyviai, o ir gydymo rezultatai džiugina. Taigi gydytojai odontologai naujuoju poliklinikos pirkiniu džiaugiasi ne mažiau už savo pacientus.

Žinoma, jokios inovacijos nebus veiksmingos, jeigu žmonės patys nesirūpins savo burnos sveikata. Ir čia gydytoja K. Žiedas nepalenkiama: dantų ėduonis yra lėtinė liga, valdoma koreguojant žmogaus elgseną, t. y. pasirenkant tinkamą kasdienę higieną ir taisyklingą mitybą. Dėl šios priežasties Šeškinės poliklinikos odontologai suinteresuoti pirmiausia užtikrinti prevenciją, tik vėliau – kokybišką gydymą.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.