Naujienos

PAGALBA SAU IR KITIEMS

2022 02 02

Nacionaliniame psichikos sveikatos tinklapyje www.pagalbasau.lt pristatytos trys naujos rubrikos – paauglių, krizinių situacijų ir kopriklausomybių bei atnaujinti psichologiniai testai.

Naujojoje paauglių skiltyje jaunimas gali rasti aiškią informaciją apie emocinę sveikatą, bendravimą, santykius, lytiškumą, patyčias, dažniausius psichologinius sutrikimus ir priklausomybes bei atlikti psichologinius testus, kurie leis įsivertinti savijautą. Ši skiltis padės lavinti įvairius emocinio raštingumo įgūdžius – mokys atpažinti emocines problemas, kaip padėti sau ir savo draugui ar artimajam, kada kreiptis profesionalios pagalbos. Čia taip pat galima pasiskaityti ir apie sudėtingesnius raidos sutrikimus – autizmą, dėmesio sutrikimą ir disleksiją, su kuriais vaikai patys susiduria nuo mažų dienų ar vėliau mokykloje susipažinę su bendraamžiais, turinčiais šių sutrikimų.

Krizinių situacijų skiltyje galima pasiskaityti apie sunkias gyvenimiškas patirtis – įvykius, keliančius grėsmę gyvybei ir sveikatai, sunkios ar mirtinos ligos diagnozę, artimojo netektį, krizinį nėštumą, smurtą šeimoje, skyrybas, darbo netekimą, kaip šiuos išgyvenimus įveikti ir emociškai atsigauti.

Atnaujintoje priklausomybės nuo alkoholio ir kopriklausomybės skiltyje galima rasti naudingos informacijos apie alkoholio poveikį žmogaus organizmui, emocinei sveikatai, patarimų, kaip reikėtų elgtis, jei partneris nesaikingai vartoja alkoholį arba jei vienas iš vaikų vartoja alkoholį ar kitas psichotropines medžiagas.

Tikimasi, kad didinant visuomenės emocinį raštingumą, galima sumažinti ir ilgalaikius neigiamus COVID-19 pandemijos padarinius.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.