Naujienos

PASIKEITĖ COVID-19 LIGOS TESTAVIMO IR DIAGNOZAVIMO TVARKA

2022 08 18

Didėjant koronaviruso atvejų skaičiui ir siekiant sumažinti šeimos gydytojams tenkantį krūvį, patvirtinta tvarka diagnozuoti COVID-19 ligą ir išduoti nedarbingumo pažymėjimą, kai asmuo namuose atlieka savikontrolės greitojo antigeno testą ir gauna teigiamą testo rezultatą arba kai susirgusio žmogaus artimoje aplinkoje patvirtinamas šios ligos atvejis.

Jeigu įtariate, kad susirgote koronavirusu, registruokitės į šeimos gydytojo nuotolinę konsultaciją tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/. Aptaręs su pacientu  sveikatos būklę, gydytojas nuspręs dėl diagnozės ir nedarbingumo pažymėjimo išdavimo. Žinoma, siekdamas įsitikinti, kad COVID-19 liga nustatyta teisingai, šeimos gydytojas gali paprašyti paciento atvykti į polikliniką ir laboratorijoje atlikti greitąjį antigeno testą.

Be to, persirgtos COVID-19 ligos ES sertifikatas e.sveikatoje automatiškai sugeneruojamas tik tuomet, kai greitasis antigeno testas arba PGR tyrimas atliekamas profesionalioje laboratorijoje. Taigi paciento atliktas savikontrolės greitasis antigeno testas nėra pagrindas ES sertifikatui gauti.

SVARBU: Sergančiam pacientui užsiregistravus į šeimos gydytojo nuotolinę konsultaciją, namuose atlikto savikontrolės greitojo testo nuotrauką prašome pateikti prisijungus prie jo paskyros  https://e.poliklinika.lt/ ir užpildžius anketą (PRAŠYMAI / DĖL COVID-19 DIAGNOZAVIMO IR NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO, ATLIKUS GREITĄJĮ ANTIGENO TESTĄ NAMUOSE).


BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.