Naujienos

DĖL SKIEPIJIMO NUO COVID-19 LIGOS, GRIPO IR PNEUMOKOKINĖS INFEKCIJOS

2021 10 11

Vėstant orams, vis daugiau laiko praleidžiame uždarose, mažai vėdinamose patalpose – išauga virusinių infekcijų rizika. Šalies medikai rekomenduoja nepamiršti pasiskiepyti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo šaltuoju metų sezonu plintančio gripo bei pneumokokinės infekcijos.

Remiantis naujausiomis Lietuvos infektologų draugijos rekomendacijomis, vieno vizito metu pacientai gali būti skiepijami ir nuo COVID-19 ligos, ir nuo gripo, arba nuo COVID-19 ligos ir pneumokokinės infekcijos, arba nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos. Skiepijama į skirtingas kūno vietas.

Sprendimas, leidžiantis nuo kelių ligų pasiskiepyti vieno vizito metu arba laikantis bet kokio pacientui patogaus intervalo, pagrįstas Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (angl. Centers for Disease Control and Prevention) gairėmis. Taip siekiama sumažinti papildomų ir perteklinių vizitų į gydymo įstaigas skaičių ir gyventojams palengvinti vakcinacijos procesą. 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad žmonės, besiskiepijantys nuo COVID-19, to paties vizito metu gali pasiskiepyti ir nuo erkinio encefalito ar nuo kitų ligų (pvz., stabligės / difterijos, meningokokinės infekcijos ir kt.).

Gripo sezonas įprastai prasideda spalio mėnesį, o baigiasi – kitų metų gegužę, todėl nuo gripo skiepytis reikėtų nieko nelaukiant. Nepamiršti pasiskiepyti tiek nuo COVID-19, tiek nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos svarbu, nes sergant, pavyzdžiui, ir gripu, ir koronaviruso infekcija, ligos forma bei gydymas yra sudėtingesni, išauga sunkių komplikacijų (infarkto, insulto) tikimybė. 

Žmonės, vieno vizito metu norintys iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų, tai gali padaryti pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, prie kurios yra prisiregistravę. 

Nuo gripo nemokamai pasiskiepyti gali:

  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu);
  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, nepaisant jų amžiaus (taip pat ir vaikai);
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
  • asmenys, gyvenantys socialinės slaugos ir globos įstaigose (taip pat ir vaikų globos įstaigose). 

Su sąrašu asmenų, kurie gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, galite susipažinti čia:

http://www.ulac.lt/uploads/downloads/pneumokokine%20infekcija/Pneumokokine_papildyta%202019%2001.pdf 

Nemokamai pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos gali visi gyventojai registruodamiesi internetu koronastop.lt arba telefonu 1808. Čia galima pasirinkti norimą vakcinacijos vietą ir patogų laiką.

Asmenys, nepriklausantys rizikos grupėms, Šeškinės poliklinikoje ir nuo gripo, ir nuo pneumokokinės infekcijos gali rinktis mokamus skiepus. Vakcinos nuo gripo kaina – 12,80 euro, nuo pneumokokinės infekcijos – 54,10 euro. 

SVARBU! Norint tą pačią dieną pasiskiepyti ir nuo gripo, ir nuo kitos infekcijos, pirmiausia reikia pasikonsultuoti su savo šeimos (vaikų ligų) gydytoju.

PRIMENAME: Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami visi su COVID-19 liga susiję tyrimai: PGR tyrimas (kaina – 42,28 euro), greitasis COVID-19 antigeno tyrimas (kaina – 12,33 euro), COVID-19 antikūnų tyrimas (kaina – 13,29 euro).

Registracija COVID-19 tyrimams vykdoma tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!