Naujienos

PERŠALIMO LIGŲ SEZONUI ĮSIBĖGĖJANT, KVIEČIAME PASISKIEPYTI NUO GRIPO

2021 12 07

Paspaudus šaltukui ir pagausėjus peršalimo ligomis sergančių pacientų, Šeškinės poliklinikos gydytojai dar kartą primena, kaip svarbu pasirūpinti savo sveikata. Paprastai jau nuo lapkričio užsikrėtimų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis kreivė kyla, o gripo sezonas piką pasiekia sausio–vasario mėnesiais. Atsakingai sakome: pats metas skiepytis!

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informavo, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per savaitę padidėjo nuo 58,9 iki 61,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu 2020–2021 m. gripo sezono 48-ąją savaitę bendras šalies sergamumo rodiklis buvo tik 37,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Patikimiausia priemone, apsaugančia nuo gripo, laikomi skiepai. Pasiskiepijus reikia maždaug dviejų savaičių, kad organizme susidarytų antikūnai, galintys kovoti su gripo virusu. Tad dabar pasiskiepijus būtų kaip tik pasirūpinta organizmo apsauga prieš „karštąjį“ gripo sezoną. O ir ateinančias gražias šventes galima būtų sutikti ramesne širdimi.

Intensyviai skiepytis nuo gripo šiais metais ragina ir Pasaulio sveikatos organizacija, kad prie niekaip nenuslūgstančios koronaviruso pandemijos neprisidėtų dar ir gripo plitimas. Tuolab kad abiejų šių infekcijų simptomai gali būti panašūs, o virusų kilmė, užkrečiamumas ir gydymas skiriasi.

Gripas – sunki ir komplikacijų galinti sukelti liga. Užsikrėtusieji gripo virusu suserga staiga, kenčia nuo aukštos temperatūros (didesnės nei 38 °C), varginančio sauso kosulio, gerklės, galvos ir raumenų skausmo, nuovargio bei silpnumo. Kartais sergant gripu atsiranda šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, neretai išsivysto pneumonija, bronchitas, ausų uždegimas, sinusitas, paūmėja lėtinės ligos.

Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni senjorai bei kiti rizikos grupėms priklausantys asmenys Šeškinės poliklinikoje nuo gripo skiepijami nemokamai saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Influvac Tetra“. Užsiregistruoti galima tel. 8 5 250 2000, kreipusis į registratūrą ar į savo šeimos gydytoją.

Visi kiti savo sveikatai neabejingi žmonės gali rinktis mokamus skiepus nuo gripo. Skiepo keturvalente vakcina „Fluarix Tetra“ kaina – 12,80 euro. Registruotis patogiausia internetu https://e.poliklinika.lt/ arba tel. 8 5 250 2000. Šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas nereikalingas.

Vaikams ir paaugliams nuo 2 iki 18 m. pasiskiepyti nuo gripo siūlome keturvalente purškiamąja vakcina „Fluenz Tetra“. Vakcinos kaina – 24,87 euro. Dėl skiepo šia vakcina būtina pasitarti su savo šeimos (vaikų ligų) gydytoju.

Primename, kad pasiskiepijus nuo gripo apsauga išlieka visą sezoną.

Išsamiau apie skiepus nuo gripo: https://www.poliklinika.lt/skiepai-nuo-gripo/

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.