Naujienos

PERSIRGAU COVID-19 IR ESU SVEIKAS. KADA DARBDAVYS GALI PRAŠYTI ĮRODYMŲ?

2020 12 02

Informacijos, jog darbuotojas yra persirgęs COVID-19 liga ir pasveikęs, o tai reiškia – ir neužkrečiamas, gali būti prašoma dviem atvejais: sugrįžus į darbą po ligos, kai darbdavys nori įrodymų, kad grįžęs kolega yra sveikas ir neužkrečiamas, taip pat – pakartotinai turėjus didelės rizikos kontaktą, kai reikia įrodymo, kad izoliacija nereikalinga.

Paprasčiausia šios informacijos ieškoti e.sveikatos asmeninėje paskyroje, jei šeimos gydytojas yra pateikęs E025 formą su diagnozės kodu Z86.18, kuris tinkamas žymėti pasveikusius nuo koronaviruso infekcijos.

Jeigu tokio įrašo nėra, žmogui derėtų kreiptis į šeimos gydytoją su prašymu į e.sveikatos informacinę sistemą įkelti minėtąją formą.

Be to, atnaujinus izoliacijos taisykles numatyta išimtis tiems, kurie jau persirgo koronavirusu. Jeigu tokiam žmogui per tris mėnesius bus nustatytas didelės rizikos sąlytis, jam izoliuotis nebereikės. Tokiu atveju, pageidaujant darbdaviui, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą dėl izoliacijos išimties patvirtinimo el. paštu info@nvsc.lt.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.