Naujienos

PERSIRGUSIEMS COVID-19 LIGA – NAUJA VAKCINACIJOS TVARKA

2021 07 13

Persirgusieji COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR tyrimu, nuo šiol bus vakcinuojami viena „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinos doze.

Moksliniai tyrimai parodė, kad organizmui jau susidūrus su koronavirusu vienos šių vakcinų dozės pakanka imunitetui susiformuoti.

Tokie žmonės taip pat galės gauti galimybių pasą bei ES skaitmeninį COVID pažymėjimą ir bus laikomi vakcinuotais pagal visą vakcinavimo schemą. ES skaitmeninis COVID pažymėjimas bus išduodamas, jei žmogus persirgo COVID-19 liga, kuri buvo patvirtinta PGR tyrimo rezultatu, ir pasiskiepijo viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze arba „Janssen“ vakcina. Jei COVID-19 liga patvirtinta ne PGR tyrimo rezultatu, o greituoju antigeno testu – asmuo, norėdamas gauti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, turės vakcinuotis dviem „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis arba „Janssen“ vakcina. Tačiau galimybių pasas tokiais atvejais bus išduodamas jau po pirmosios dozės. 

Vadovaujantis mokslinių tyrimų rezultatais, COVID-19 persirgusiems žmonėms rekomenduojama skiepytis praėjus 180 dienų po ligos nustatymo. Vis dėlto tiems, kurie nori išlaikyti nenutrūkstamą galiojimą tarp ES skaitmeninio COVID pažymėjimo, liudijančio apie persirgimą, ir vakcinacijos pažymėjimo, sudaroma galimybė skiepui registruotis anksčiau – jau po 150 dienų. Koronavirusu persirgusieji, kuriems po ligos nesusiformavo antikūnai, registruotis skiepui galės anksčiau, vakcinacijos centrui pateikdami savo iniciatyva atlikto antikūnų tyrimo rezultatus. Toks tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip praėjus 21 dienai po COVID-19 diagnozės patvirtinimo.

Jeigu žmogus susirgo po pirmos „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos dozės, antra dozė taip pat atidedama ir rekomenduojama skiepytis po 180 dienų.

Gyventojai, kurie nesirgo COVID-19 arba kuriems ši liga buvo nustatyta atlikus antigeno testą, yra skiepijami įprasta tvarka: viena „Janssen“ vakcinos doze arba dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis. Tarp dviejų dozių daromos tokios pertraukos:

  • skiepijant „Comirnaty“ vakcina – 21 diena,
  • „Spikevax“ vakcina – 28 dienos,
  • „Vaxzevria“ vakcina – 4–12 savaičių.

Registracijos sistema automatiškai paskiria antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę po 12 savaičių. Būtent tokią pertrauką rekomenduojama daryti dėl didesnio vakcinos efektyvumo. Esant poreikiui, antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę galima paankstinti prisijungus prie registracijos sistemos www.koronastop.lt arba telefonu 1808.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.