Naujienos

POLIKLINIKOJE PRADEDA DIRBTI IŠMANIOJI SLAUGYTOJA

2020 10 01

Šiandien Šeškinės poliklinikoje pradeda darbą išplėstinės praktikos slaugytoja Ivona Muchlia.

Naujoji mūsų bendruomenės narė I. Muchlia yra baigusi bakalauro studijas Vilniaus universitete ir įgijusi bendrosios praktikos slaugytojo kvalifikaciją. Šiemet ji baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą – tapo išplėstinės praktikos slaugytoja ir įgijo sveikatos mokslų magistro laipsnį.

Kaip sako pati Ivona, darbe ji norėtų orientuotis į pacientą, o ne vien užduočių vykdymą. Ir, be jokios abejonės, išsilavinimas ir kompetencija jai tai leidžia.

Išplėstinė slaugos praktika – tai nauja mąstymo paradigma slaugoje. Tokie slaugytojai turi teisę savarankiškai apžiūrėti pacientą ir įvertinti jo būklę, skirti tyrimus, išrašyti receptus slaugos priemonėms įsigyti ir siuntimus pas specialistus, pratęsti gydytojo paskirtą gydymą, jei žmogus serga lėtine liga, išduoti asmens sveikatos pažymėjimus. Didelio indėlio iš šių slaugytojų tikimasi ir dėl ligų profilaktikos. Ne veltui visuomenėje tokie slaugytojai yra vadinami išmaniaisiais. O išmanūs kolegos – didelė pagalba šeimos gydytojams, parama sveikatos priežiūros įstaigos pacientams.

Šiuo metu dvi Šeškinės poliklinikos slaugytojos siekia išmaniosios slaugytojos kvalifikacijos, o dar dvi – atlieka praktiką. Tikimės, kad tokių slaugos specialistų dėka mažės gydytojų darbo krūvis, trumpės pacientų eilės, medicinos paslaugos taps prieinamesnės, ypač sergantiesiems lėtinėmis ligomis.