Naujienos

POLIKLINIKOS VEIKLOS AKTUALIJOS IR ŽMONIŲ LŪKESČIAI APTARTI SU BENDRUOMENE

2023 11 27

Lapkričio 22 d. Šeškinės poliklinikos direktorius Mindaugas Sinkevičius prisistatė Šeškinės bendruomenei ir aptarė aktualius sveikatos priežiūros klausimus.

Susitikimas surengtas Seimo nario Mindaugo Lingės iniciatyva, dalyvavo Šeškinės seniūnas Dainius Andziulis, Šeškinės poliklinikos Stebėtojų tarybos narė, Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotoja Irena Papečkienė, Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotoja slaugai Renata Šturienė, bendruomeniečiai.

Susitikimo tikslas - sveikatos sistemos ir Šeškinės poliklinikos veiklos aktualijos, žmonių lūkesčiai ir poliklinikos galimybės juos atliepti.

Paprašytas nusakyti Šeškinės poliklinikos viziją, M. Sinkevičius paminėjo, kad pirmiausia tai turi būti patraukli pacientams ir patogi darbuotojams įstaiga. Šia linkme einama jau ne pirmus metus ir nuveikta tikrai nemažai, tačiau dar laukia infrastruktūros pokyčiai – Registratūros, FMAMR, kitų skyrių remontas. Su Vilniaus savivaldybe ieškoma galimybių priartinti paslaugas prie pacientų ir atokesnėse aptarnaujamose zonose. Įsteigtas filialas leistų įdarbinti daugiau specialistų, pamažinti pacientų eiles, užtikrinti sklandesnį Skambučių centro darbą. Tarp prioritetų ir tam tikri vadybos pokyčiai, kaip dalies dabar šeimos gydytojų vykdomų funkcijų perdavimas slaugytojams, o jie Šeškinės poliklinikoje tikrai patyrę ir profesionalūs.

Žinoma, pažymėjo poliklinikos vadovas, kai kurių problemų sprendimas priklauso ne tik nuo poliklinikos, bet ir nuo bendros sveikatos sistemos finansinių galimybių, net ir nuo pacientų supratingumo. Žmonės mini ilgas eiles pas gydytojus, tačiau gal nedaugelis susimąsto, kad per dieną 10-15 proc. užsiregistravusių pacientų neatvyksta, vadinasi, savo poelgiu atima galimybę iš kito žmogaus laiku ar anksčiau gauti medicinos pagalbą.

Paklaustas apie galimybes įdarbinti jaunus specialistus, juos išlaikyti ir apskritai užtikrinti sąlygiškai nedidelę darbuotojų kaitą, M. Sinkevičius pasidžaugė, kad administracijos dedamos pastangos duoda grąžos: pastaraisiais metais iš darbo išeina labai nedaug darbuotojų, be to, ne vienas rezidentas pasirenka nuolatinį darbą poliklinkoje. Personalą motyvuoja mokami konkurencingi tarp Vilniaus poliklinikų atlyginimai, patogiai įrengtos ir modernia įranga aprūpintos darbo vietos. Apklausos rodo, kad jaunuosius gydytojus dar labiau motyvuotų mažesnis darbo krūvis ir galimybė vienam pacientui skirti daugiau laiko, t. y. ne dabar turimas 15 min., o bent 20 min. ar daugiau. Tokias darbo sąlygas būtų galima užtikrinti tik priėmus daugiau darbuotojų, o čia ir vėl susiduriama su ne pirmų metų problema – patalpų trūkumu. Taigi aptarnaujant per 80 000 pacientų, veiklos netrūksta nei medicinos personalui, nei administracijai.

Tai buvo pagrindinės aptartos temos, be jų, būta ir bendruomeniečių pastabų apie nemažų pastangų reikalaujančius skambučius poliklinikai ar pasikeitusią ir ne visiems patinkančią odontologijos paslaugų teikimo tvarką, ir patarimų, kaip surasti lėšų mokėti didesnius atlyginimus gydytojams specialistams (pavyzdžiui, paprašyti pacientų susimokėti po kelis eurus už apžiūrą), ir padėkų poliklinikos gydytojams už gerą priežiūrą. Kaip sakė vienas į susitikimą atėjęs vilnietis, Šeškinės poliklinika jį tenkina 80 proc., o dėl likusių dar turime pasistengti.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.