Naujienos

PRADĖTAS PAŽEIDŽIAMIAUSIŲ GYVENTOJŲ SKIEPIJIMAS KETVIRTĄJA COVID-19 VAKCINOS DOZE

2022 05 31

Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze jau gali pasiskiepyti pilnamečiai gyventojai, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.

Pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po stiprinamosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį gydytoją. Skiepijant ketvirtą kartą (kam stiprinamoji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Kitų gyventojų grupių vakcinaciją nuo COVID-19 ligos planuojama pradėti artėjant rudeniui. Planuojama, kad skiepytis bus kviečiami vyresnio amžiaus gyventojai ir kiti didžiausios rizikos asmenys.

Šiuo metu visi gyventojai nuo 5 metų gali skiepytis pirmą kartą, o 12 metų ir vyresni gali gauti stiprinamąją vakcinos dozę, registruodamiesi internetu www.koronastop.lt arba kreipdamiesi į savo sveikatos priežiūros įstaigą.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.