Naujienos

PRAŠYMUS DĖL NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMO PATEIKTI GALIMA IKI PASKUTINĖS IZOLIACIJOS DIENOS

2022 02 02

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad prašymus dėl nedarbingumo žmonės, kurie izoliuojasi po sąlyčio su COVID-19 susirgusiais šeimos nariais ar kitais kartu gyvenančiais asmenimis, gali teikti iki paskutinės izoliacijos dienos.

Izoliacijos terminas asmenims, kurie izoliuojasi dėl sąlyčio šeimoje, yra 7 dienos nuo susirgusiojo teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo atlikimo (t. y. teigiamo rezultato patvirtinimo) dienos. Tad skubėti ir teikti prašymo dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo tą pačią dieną, kai susirgęs šeimos narys gauna teigiamą tyrimo rezultatą, nereikia.

SVARBU: prašymas neturi būti teikiamas, kol susirgęs asmuo nėra gavęs teigiamo PGR tyrimo rezultato.

Ką būtina padaryti prieš teikiant prašymą NVSC dėl nedarbingumo pažymėjimo

  • Susirgęs šeimos narys turi būti gavęs teigiamą PGR tyrimo atsakymą, užpildęs atvejo anketą https://atvejis.nvsc.lt ir nurodęs kartu gyvenančius asmenis.
  • Kartu gyvenantys asmenys (kurie izoliuosis ir kuriems bus reikalingas nedarbingumo pažymėjimas) turi būti gavę SMS žinutę iš NVSC ir užpildę anketą, kurios nuoroda pateikta SMS žinutėje.

Per kiek laiko išduodamas nedarbingumo pažymėjimas

Pagal nustatytus reikalavimus sprendimą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo NVSC turi priimti per 3 darbo dienas nuo prašymo ir kitų dokumentų gavimo dienos.

Kaip skaičiuojamas 3 dienų terminas, per kurį priimamas sprendimas dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, prašymą dėl nedarbingumo pateikus darbo valandomis, 3 dienų terminas pradedamas skaičiuoti kitą darbo dieną. Jeigu prašymas gautas po darbo valandų, poilsio ar šventės dieną, jo gavimo diena laikoma po jos einanti darbo diena, t. y. įstaigoje jis užregistruojamas kitą darbo dieną, o sprendimo priėmimo terminas pradedamas skaičiuoti dar kitą darbo dieną.

Informaciją apie prašymų teikimo būdus ir kitą su nedarbingumo pažymėjimų išdavimu susijusią informaciją rasite šiame NVSC interneto svetainės puslapyje https://nvsc.lrv.lt/nedarbingumas

Parengta pagal NVSC informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.