Naujienos

PREVENCINĖS PROGRAMOS – GALIMYBĖ LAIKU UŽKIRSTI KELIĄ SUNKIOMS LIGOMS

2021 02 17

Primename, kad visą vasario mėnesį Šeškinės poliklinikoje galima nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio.

Į profilaktinę gydytojo odontologo konsultaciją galite registruotis tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/. Taip pat pacientai, atvykę pas odontologą dėl dantų gydymo ar kitų problemų, galės kartu dar pasitikrinti ir dėl burnos vėžio. Jeigu vizito metu gydytojas odontologas nuspręs, kad reikalinga detalesnė apžiūra ir tyrimai, pacientai bus siunčiami į specialistų konsultaciją.

Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. Tačiau ją diagnozavus pirmos stadijos, penkerių metų išgyvenamumas siekia 80 proc., o ketvirtos stadijos – tik 20 proc. Būtent todėl tokia svarbi yra prevencija.

Laiku užkirsti kelią šiai onkologinei ligai gali padėti ir dar viena, atrodytų, nieko bendro su tuo neturinti prevencinė programa – 25–59 metų (imtinai) moterų patikra dėl gimdos kaklelio piktybinių navikų ir su tuo susijusi vakcinacija. Medicinos tyrimais įrodyta, kad ir burnaryklės, ir gimdos kaklelio vėžį gali sukelti žmogaus papilomos virusas (ŽVP). O geriausia apsaugos priemonė nuo šio tipo vėžio ir ikivėžinių pakitimų, sukeltų žmogaus papilomos viruso, – skiepai nuo ŽVP.

Lietuvoje nuo 2016 metų visos sulaukusios vienuolikos metų mergaitės nemokamai skiepijamos vakcina nuo ŽPV, kuri gali padėti išvengti ikivėžinių gimdos kaklelio pokyčių ir gimdos kaklelio vėžio. Tačiau pagrindinė 2020 metų naujiena – JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), be jau esamų vakcinos indikacijų (gimdos kaklelio, makšties, išorinių lyties organų, abiejų lyčių išangės ikivėžinių pokyčių), patvirtino, kad vakcinacija galima ir rekomenduojama siekiant išvengti burnaryklės, galvos ir kaklo vėžių, kuriuos sąlygoja ŽPV. Todėl norime atkreipti dėmesį, kad paskiepyti nuo ŽPV galima ir berniukus bei vyrus. Tokia abiejų lyčių vakcinacija pasaulyje jau taikoma 54 šalyse, iš kurių 44 šalyse yra kompensuojama.

Taigi Šeškinės poliklinikos gydytojai ragina net ir visus jau išvarginusio karantino sąlygomis nepamiršti prevenciškai pasirūpinti savo sveikata. Juk laiku pastebėta gali būti išgydoma ir pati sunkiausia liga.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.