Pristatome naują prevencinį tyrimą moterims

2020 01 16

Šeškinės poliklinika kviečia moteris dalyvauti prevencinėje gimdos kaklelio piktybinių navikų programoje ir atlikti skystosios terpės citologinį gimdos kaklelio tyrimą.

Šiuo metu vykdant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą, 25–59 metų (imtinai) moterys kviečiamos kas 3 metus profilaktiškai atlikti citologinį gimdos kaklelio tyrimą.

Nemokamas tyrimas daromas paimant įprastinį gimdos kaklelio PAP tepinėlį. Tačiau norint tikslesnio rezultato, pacientėms galime pasiūlyti primokėti 9.40 euro ir atlikti skystosios terpės citologinį gimdos kaklelio tyrimą. Skystosios terpės tyrimas leidžia daug tiksliau įvertinti gimdos kaklelio pakitimus ir aptikti daugiau ikivėžinių būklių.

Svarbu ir tai, kad iš šio tyrimo medžiagos vėliau galima atlikti kitus tyrimus, kuriuos rekomenduoja akušeris ginekologas.

Pacientės, norinčios dalyvauti prevencijos programoje ir atlikti šį tyrimą, turėtų kreiptis į gydytoją akušerį ginekologą, akušerį arba registruotis internetu: e.poliklinika.lt (REGISTRACIJA / PAS AKUŠERĮ GINEKOLOGĄ / CITOLOGINIS TYRIMAS)