Naujienos

RECEPTINIŲ VAISTŲ NUO COVID-19 GALIMA ĮSIGYTI VAISTINĖSE

2023 10 19

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo gegužės mėn. šeimos gydytojai, skubiosios medicinos pagalbos paslaugas teikiantys gydytojai ar gydytojai specialistai ambulatorinio gydymo metu pacientams, sergantiems COVID-19, gali išrašyti vaistinį preparatą, kurio veikliosios medžiagos nirmatrelviras ir ritonaviras.

Vaistinis preparatas skirtas koronaviruso sukeltai ligai gydyti suaugusiesiems, kuriems nereikia papildomos deguonies terapijos ir kuriems kyla didesnė progresavimo į sunkios eigos COVID-19 rizika. Vaistinį preparatą reikia pradėti vartoti kuo greičiau po COVID-19 diagnozės nustatymo ir per 5 paras nuo simptomų pradžios.

Gydytojas, išrašydamas receptą, turi įvertinti, kada pacientui pasireiškė COVID-19 ligos simptomai, ir atsižvelgdamas į tai, kad šį vaistinį preparatą būtina pradėti vartoti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo simptomų atsiradimo, nurodyti ne ilgesnį nei 5 dienų recepto galiojimo terminą (pvz., jeigu ligos simptomai pasireiškė prieš 2 dienas, recepte galiojimo terminas turėtų būti nurodomas ne ilgesnis nei 3 dienos).

Registruotas vaistinis preparatas buvo įsigytas valstybės biudžeto lėšomis ir neatlygintinai išduodamas „Eurovaistinės“ vaistinių tinkle.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.