RENGIAMĖS DALYVAUTI TARPTAUTINIAME PROJEKTE

2023 11 09

Šią savaitę Šeškinės poliklinikoje lankėsi PRAISE-U koordinacinė grupė. Atvyko svečių iš Nacionalinio vėžio instituto, Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros (IARC) prie PSO ir Europos urologų asociacijos.

Nacionalinis vėžio institutas yra EU4HELATH fondo finansuojamo projekto PRAISE-U partneris ir viena iš penkių Europos institucijų, kuriose vyks projekto pilotinis tyrimas. Savo ruožtu institutas savo partnere, vykdant projektą mūsų šalyje, norėtų matyti Šeškinės polikliniką. Koordinacinės grupės vizito tikslas buvo įsitikinti Nacionalinio vėžio instituto ir Šeškinės poliklinikos galimybėmis tinkamai organizuoti pilotinį tyrimą.

Projektas PRAISE-U skirtas informatyvumui apie prostatos vėžį ir atrankinės prevencinės patikros reikšmę, užkertant kelią šios ligos plitimui, didinti. Kaip teigia instituto gydytojas urologas Aušvydas Patašius, planuojamu tyrimu siekiama įrodyti, kad populiaciniu lygmeniu pagal Europos urologų asociacijos algoritmą vykdoma profilaktinė patikra dėl prostatos vėžio yra efektyvi. Tokios organizuotos patikros kaip Lietuvoje nacionaliniu lygmeniu nėra jokioje kitoje Europos šalyje. Pilotinio tyrimo metu abibendrinti rezultatai bus teikiami kitoms Europos valstybėms diegiant nacionalines prostatos vėžio prevencines programas.

Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotoja gydymui Ingrida Savickienė svečiams apžvelgė Prostatos (priešinės liaukos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymą Lietuvoje bei Šeškinės poliklinikoje. Koordinacinė grupė apsilankė poliklinikos laboratorijoje, kur buvo išsamiai papasakota apie atliekamus PSA tyrimus ir  pristatytas naujas analizatorius. Prevencinių programų koordinatorė Ilona Prašmuntienė pabrėžė, kad onkologinių ligų prevencija yra viena iš prioritetinių Šeškinės poliklinikos krypčių, leidžianti nustatyti ankstyvosios stadijos vėžį ir išgelbėti žmonių gyvybes, todėl kvietimas dalyvauti tokiame projekte yra ir poliklinikos bendruomenės įdirbio įvertinimas.