Naujienos

ŠALYJE TRIMS SAVAITĖMS SKELBIAMAS KARANTINAS

2020 11 04

Vyriausybės sprendimu lapkričio 7 d. 00 val. Lietuvoje įsigalios karantinas ir truks mažiausiai tris savaites – iki lapkričio 29 d. 24 val.

KOKIE APRIBOJIMAI LAUKIA

Socialinis bendravimas. Viešose vietose bus galima susitikti ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis higienos reikalavimų. Rekomenduojama nerengti asmeninių švenčių privačiose erdvėse arba jas rengti dalyvaujant ne daugiau nei 10 asmenų, dėvinčių kaukes.

Kaukės. Apsaugines veido kaukes visose viešose vietose privalės dėvėti vyresni nei 6 metų asmenys. Kaukės turi visiškai dengti nosį ir burną.

Kaukių dėvėti nereikės sportuojant atviroje erdvėje, aukštojo meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams.

Taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų žmonių 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

Kelionės šalies viduje. Rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų.

Darbas. Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privačiam sektoriui tai taikoma kaip rekomendacija.

Vestuvės, laidotuvės, religinės apeigos. Laidotuvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 žmonių, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Renginiai. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai iš anksto nustatytu laiku. Išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų, ir laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių.

Parduotuvės ir vaistinės. Vaistinės ir maisto parduotuvės veikia įprastu režimu, kitos – griežtai riboja pirkėjų srautus. Vienam pirkėjui būtina užtikrinti 10 kv. m plotą.

Viešojo maitinimo įstaigos. Maistas ruošiamas tik išsinešti.

Grožio paslaugos, masažai. Kirpyklos, grožio, tatuiruočių salonai gali dirbti, jei laikomasi higienos reikalavimų. Privaloma išankstinė registracija. Masažo kabinetai stabdo darbą, išskyrus medicinos procedūras.

Sporto klubai ir kontaktiniai užsiėmimai. Sporto, kūno kultūros klubai, baseinai, SPA uždaromi. Šokių, kiti kontaktiniai, dainavimo užsiėmimai draudžiami. Galima rengti tik individualias treniruotes lauke, laikantis 2 m atstumo. Išlieka leidimas sportuoti individualiai dviese arba su šeimos nariais.

Viešbučiai. Viešbučiuose ar kitose apgyvendinimo vietose viename kambaryje leidžiama apgyvendinti ne daugiau kaip 2 asmenis, bendrojo naudojimo patalpose visi turi dėvėti kaukes.

Susirinkimai. Darbo ar laisvalaikio susirinkimai vidaus patalpoje ar išorėje – draudžiami.

Miesto transportas. Viešuoju transportu rekomenduojama naudotis tik tada, kai neįmanoma rinktis kito keliavimo būdo. Taip pat siūloma riboti keliavimą miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliariojo susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 m atstumu, viešajame transporte būtina dėvėti kaukes.

Mokyklos ir darželiai. Leidžiama vykdyti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą. Pagrindinis ir vidurinis ugdymas vykdomas nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį su tiesioginiu mokymu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus programas, kurias vykdant valdomi srautai, laikomasi atstumų, naudojamos apsaugos priemonės. Leidžiamas individualus ugdymas arba ugdymas lauke. Taip pat leidžiamas ugdymas ne didesnėmis kaip 5 mokinių grupėmis (mokytojas turi dirbti su viena grupe), kai vienam vaikui tenka 10 kv. m plotas.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalus profesinis mokymas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

Aukštosios mokyklos. Aukštosios mokyklos turi dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus kai kuriuos praktinius užsiėmimus.

Muziejai, teatrai, kino teatrai, kazino. Nevyksta jokie vieši renginiai. Bibliotekos vykdo veiklą tik nuotoliniu būdu.

Sporto renginiai. Sporto renginiai vyksta be žiūrovų.

Lankymas. Draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, išskyrus terminalinės būklės gyventojų lankymą ar asmenis, kurių lankymasis įstaigoje susijęs su pareigų atlikimu, teikiant socialines paslaugas.

Kontaktiniu būdu bus teikiamos šios paslaugos:

  • odontologijos,
  • nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros,
  • vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą paslaugos,
  • vykdant ligų prevencijos programas,
  • įsidarbinančių asmenų, siekiančių dirbti tokioje srityje, kurioje dirbant patiriamas atitinkamas kenksmingų rizikos veiksnių poveikis, profilaktinių sveikatos patikrinimų paslaugos.

Asmens sveikatos priežiūros paslaugos viešajame bei privačiajame sektoriuose teikiamos vadovaujantis šiais principais:

  • visiškai užtikrinama skubioji pagalba;
  • visiškai užtikrinama COVID-19 diagnostika, gydymas, izoliacija;
  • visiškai užtikrinama planinė neatidėliotina pagalba, kurios nesuteikus gali reikšmingai pablogėti paciento būklė;
  • proporcingai gali būti ribojama planinė pagalba, siekiant užtikrinti šių principų laikymąsi.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.