Naujienos

SĄLYTĮ SU COVID-19 SERGANČIAISIAIS TURĖJUSIEMS ŽMONĖMS IZOLIACIJA NEBEPRIVALOMA

2022 02 22

Nuo vasario 23 d. izoliuotis turės tik tie žmonės, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatą ar bus įtariami, jog serga COVID-19 liga, kol laukia patvirtinamojo COVID-19 tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiuoju, izoliuotis nebereikės.

Ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, tokiems žmonėms dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 

Sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusiems asmenims, kuriems izoliavimas buvo paskirtas iki šios naujovės įsigaliojimo dienos, izoliavimo terminas gali būti nutrauktas – tam reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Visais atvejais, kai asmuo pajaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus – kosulį, karščiavimą, galvos skausmą, dusulį, gerklės skausmą, slogą, patariama izoliuotis ir registruotis PGR tyrimui arba laboratorijoje atliekamam antigeno testui internetu www.1808.lt arba tel. 1808. O gavus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatą – nedelsiant izoliuotis ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, esant poreikiui, paskirs tinkamiausią gydymą, nustatys izoliacijos trukmę ir, jei reikės, išrašys nedarbingumo pažymėjimą. 

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.