Naujienos

SAUGOKIME PSICHIKOS SVEIKATĄ – LAIKAS INVESTUOTI

2020 10 09

Rytoj, spalio 10-ąją, minėsime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Tikriausiai daug kam kyla klausimas, kodėl ji apskritai minima? Tam, kad prisimintume, pagalvotume apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo bei puoselėjimo svarbą.

Šiais metais Pasaulinė psichikos sveikatos diena minima tuo metu, kai dėl COVID-19 pandemijos kasdien susiduriame su naujais iššūkiais:

  • sveikatos priežiūros darbuotojai turi teikti pagalbą labai sudėtingomis sąlygomis, jiems tenka neįprasti darbo krūviai, dažnas iš jų nerimauja dėl padidėjusios rizikos užsikrėsti COVID-19 ar šia infekcija užkrėsti savo artimuosius;
  • moksleiviams ir studentams tenka prisitaikyti prie mokymosi nuotoliniu būdu, mažiau bendrauti su mokytojais ir draugais, sunkiai įsivaizduojant, kas jų laukia ateityje;
  • dirbantys žmonės susiduria su rizika prarasti darbą;
  • savo artimųjų netekę žmonės neturi galimybės su jais net atsisveikinti;
  • psichikos sveikatos problemų turintiesiems tenka patirti dar didesnę socialinę atskirtį nei kada nors anksčiau.

Daugelyje šalių jau dabar jaučiamos ekonominės pandemijos pasekmės – įstaigos ir organizacijos, gelbėdamos savo verslus, mažina darbuotojų skaičių, o kai kurios tiesiog nutraukia savo veiklą.

Remdamiesi ankstesnių metų patirtimi, galime nuspėti, kad kasmet vis daugės žmonių, kuriems bus reikalinga psichologų ir psichiatrų pagalba. Atsižvelgdama į tai, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, jog dabar kaip niekada svarbu investuoti į tarptautines ir nacionalines psichikos sveikatos stiprinimo programas.

Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos devizas: „Saugokime psichikos sveikatą – laikas investuoti“, o akcijos tikslas – padidinti investicijas į psichikos sveikatą. Todėl spalio 10 d. PSO pirmą kartą organizuoja globalią akciją online šiai problemai nagrinėti.

Akcijos metu pasaulio lyderiai, psichikos sveikatos specialistai ir įžymūs žmonės drauge su PSO generaliniu direktoriumi dr. Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu dalysis mintimis, ką galime padaryti, siekdami sustiprinti žmonių psichikos sveikatą, užtikrinti kokybiškų psichikos sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą visiems, kuriems reikalinga pagalba.

Transliacijos metu pagrindiniuose PSO socialiniuose tinkluose galėsite:

  • sužinoti, ką daro PSO ir jos partneriai, siekdami stiprinti viso pasaulio žmonių psichikos sveikatą;
  • išklausyti tarptautinių ir nacionalinių lyderių pranešimus apie prioritetinius psichikos sveikatos klausimus;
  • sužinoti įžymių atlikėjų ir sportininkų poziciją įvairiais psichikos sveikatos klausimais, išklausyti jų rekomendacijas asmenims, susiduriantiems su tokiomis problemomis;
  • pasiklausyti populiarių muzikos kūrinių.

Norėdami stebėti renginį, sekite PSO puslapį „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ir „TikTok“ socialiniuose tinkluose.

Parengta pagal Valstybinio psichikos sveikatos centro informaciją