Naujienos

SAUSIS – PATS METAS PASISKIEPYTI NUO SEZONINIO GRIPO IR COVID-19 LIGOS

2022 01 04

Šeškinės poliklinikos Infekcijų kontrolės tarnyba primena apie galimybę pasirūpinti savo sveikata ir pasiskiepyti nuo gripo bei COVID-19 infekcijos.

Nuo gripo sezono pradžios Pasaulio sveikatos organizacija taip pat intensyviai ragino skiepytis nuo gripo, kad prie niekaip nenuslūgstančios koronaviruso pandemijos neprisidėtų dar ir gripo plitimas. Tuolab kad abiejų šių infekcijų simptomai gali būti panašūs, o virusų kilmė, užkrečiamumas ir gydymas skiriasi.

O šių metų pradžioje Izraelyje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo sezoniniu gripu ir COVID-19 atvejis. Dviem ligomis vienu metu užsikrėtęs asmuo – neskiepyta nėščia moteris, su silpnai išreikštais simptomais patekusi į Petach Tikvos mieste esančią Beilinsono ligoninę, rašoma portale „The Times of Israel“. Nors kai kuriuose pranešimuose nurodoma, kad šitoks dvigubos infekcijos atvejis yra pirmasis visame pasaulyje, tačiau apie gripu ir COVID-19 sergančius žmonės Jungtinėse Valstijose teko girdėti dar 2020-ųjų pavasarį.

Paprastai gripo sezonas piką pasiekia sausio–vasario mėnesiais

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2020–2021 m. gripo sezono 52-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo 25,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o 2021–2022 m. gripo sezono 52-ąją savaitę daugiau nei du kartus didesnis – 53 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę mūsų šalyje dėl gripo ligoninėje gulėjo penki 0–17 metų asmenys (vienas iš jų gydomas intensyviosios terapijos skyriuje). 

Patikimiausia priemone, apsaugančia nuo gripo, laikomi skiepai

Šeškinės poliklinikos gydytojai primena, kad skiepytis nuo gripo galima viso gripo sezono metu. Kad organizme susidarytų pakankamai antikūnų, galinčių kovoti su gripo virusu, reikalingas maždaug dviejų savaičių laikotarpis. Jeigu dėl skiepų nuo gripo abejojate ar turite neatsakytų klausimų, patarimo galima kreiptis į šeimos gydytoją.

Atkreipiame dėmesį, kad Šeškinės poliklikoje pacientai turi galimybę vieno vizito metu pasiskiepyti ne tik nuo gripo, bet ir nuo COVID-19 ligos, skiepijant į skirtingas kūno vietas.

Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni senjorai, nėščiosios bei kiti rizikos grupėms priklausantys asmenys Šeškinės poliklinikoje nuo gripo skiepijami nemokamai saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Influvac Tetra“. Užsiregistruoti galima tel. 8 5 250 2000, kreipiantis į registratūrą ar savo šeimos gydytoją.

Visi kiti savo sveikatai neabejingi žmonės gali rinktis mokamus skiepus nuo gripo. Skiepo keturvalente vakcina „Fluarix Tetra“ kaina – 12,80 euro. Registruotis patogiausia internetu https://e.poliklinika.lt/ arba tel. 8 5 250 2000. Šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas nereikalingas.

Vaikams ir paaugliams nuo 2 iki 18 m. pasiskiepyti nuo gripo siūlome keturvalente purškiamąja vakcina „Fluenz Tetra“. Vakcinos kaina – 24,87 euro. Dėl skiepo šia vakcina būtina pasitarti su savo šeimos (vaikų ligų) gydytoju.

Primename, kad pasiskiepijus nuo gripo apsauga išlieka visą sezoną.

Išsamiai apie skiepus nuo gripo: https://www.poliklinika.lt/skiepai-nuo-gripo/

Registracija vakcinai nuo COVID-19 vykdoma internetu www.koronastop.lt, karštąja linija 1808 arba bendruoju Šeškinės poliklinikos telefonu 8 5 250 2000.


BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.