Naujienos

ŠEIMOS GYDYTOJAI RAGINA VYRUS REGULIARIAI TIKRINTIS SVEIKATĄ

2022 11 08

Pasaulyje lapkritis minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojai ragina vyrus labiau rūpintis savimi ir atkreipia dėmesį į vieną iš klastingiausių juos kamuojančių ligų – prostatos vėžį.

Sergamumas prostatos vėžiu nuolat didėja: pasaulyje kasmet nustatoma apie 450 tūkst. naujų šios ligos atvejų. Tai dažniausia vyrų onkologinė liga ir Lietuvoje.

Prostatos vėžys klastingas. Susiformavęs navikas gali ilgus metus tūnoti organizme, vystytis lėtai ir be jokių simptomų. Nesitikrinant ar nekreipiant dėmesio į problemas, susijusias su prostatos veikla, navikas gali pradėti didėti. Tad apsisaugoti nuo prostatos vėžio padeda reguliariai atliekama profilaktinė sveikatos patikra.

Jei prostatos vėžys aptinkamas jau vėlyvos stadijos, sumažėja šansų visiškai pasveikti. Esant tokiems simptomams kaip padažnėjęs ar pasunkėjęs šlapinimasis, staigus noras bėgti šlapintis, atsiradęs kraujas šlapime, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją – jis paskirs reikiamus tyrimus ar išrašys siuntimą pas gydytoją urologą. O procedūros, tyrimai šiais laikais yra labai modernūs ir dažnai nekelia jokio diskomforto.

Primename, kad viena iš Lietuvoje vykdomų prevencinių programų yra priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Šiai grupei priskiriami stipriosios lyties atstovai turėtų reguliariai tikrintis dėl prostatos vėžio ir atlikti nemokamą prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą. Jeigu tyrimo rezultatas rodo padidėjusį PSA kiekį kraujyje, šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą diagnozei patikslinti. Taigi paprasčiausias ir visai nebaisus kraujo tyrimas gali būti pirmasis rodiklis, leidžiantis įtarti prostatos vėžį, jį išgydyti ir išsaugoti galimybę gyventi visavertį gyvenimą.

Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Vizitui į polikliniką patogiausia užsiregistruoti internetu https://e.poliklinika.lt/, galima ir tel. 8 5 250 2000.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!

PRIMENAME: lankantis Šeškinės poliklinikoje būtina dėvėti medicininę kaukę.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.