Naujienos

ŠEIMŲ LANKYMO, TEIKIANT ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PASLAUGAS, MODELIO ĮDIEGIMAS

2022 01 25

Šeškinės poliklinikoje pradėtas įgyvendinti 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo projektas „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“.

Projekto tikslas – teikti aukštos kokybės informavimo paslaugas ir paramą besilaukiančioms mamoms nėštumo metu, pagimdžius ir kol vaikui sukaks 2 metai. Projektas labiausiai orientuotas į jaunas arba vyresnio amžiaus pirmąjį nėštumą išgyvenančias moteris, kurioms trūksta patirties ir reikia pagalbos suformuojant specifinius vaiko laukimo, o vėliau ir auginimo įgūdžius.

Paslauga pagrįsta mokslo įrodymais, veikla orientuota į tęstinę ilgalaikę pirminę prevenciją. Personalizuota pagalba 2 metus bus teikiama namuose ne mažiau kaip 25 šeimoms. Vizitų skaičius: 14 kartų nėštumo metu, 28 kartai – iki vaikui sueis vieni metai, 22 kartai – nuo vienų iki dvejų metų.

Projekto nauda: bus suteiktos profesionalios kvalifikuotų medicinos darbuotojų tiesioginės bei netiesioginės konsultacijos. Per jas moterys gaus atsakymus į nėštumo metu ir pagimdžius naujagimį kylančius klausimus: tai ir sveika gyvensena bei moters mitybos ypatumai nėštumo metu, nėščiosios organizmo pokyčiai, nėštumo simptomai ir kaip juos palengvinti, pasiruošimas gimdymui ir psichologinė savijauta po gimdymo, naujagimio priežiūra ir žindymas, vaiko raidos sekimas. Daug dėmesio bus skiriama kūdikiui saugiai aplinkai ir jos reikšmei vėlesniame žmogaus gyvenime. Juk vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas savo šeimoje, jausdamas meilę, supratimą, tėvų globą ir atsakomybę. Įrodyta, kad netinkamas elgesys su vaikais susijęs su jų sulėtėjusia raida bei nepakankamais socialiniais ir edukaciniais įgūdžiais.

Vykdant projektą bus organizuoti du vieši renginiai, per kuriuos kvalifikuoti lektoriai besilaukiančioms moterims pristatys pačią aktualiausią informaciją apie nėštumą bei jo eigą, aptars rūpimas problemas.

Mūsų komanda: Vilma Vasjanova, Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja; Laimutė Čulkova, gydytoja akušerė ginekologė; Simona Jurgaitytė, bendrosios praktikos slaugytoja, šeimų lankymo specialistė; Jovita Čepelova, akušerė, konsultantė medicinos klausimais; Renata Šturienė, direktoriaus pavaduotoja slaugai, konsultantė slaugos klausimais.

Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.