Naujienos

SERGAMUMAS GRIPU DIDĖJA. NEDELSKITE IR PASISKIEPYKITE!

2022 11 25

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga rodiklis Lietuvoje per savaitę padidėjo.

Lapkričio 14–20 d. bendras sergamumo minėtomis ligomis rodiklis siekė 707,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę (lapkričio 7–13 d.) jis buvo mažesnis – 672,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu sergamumas tik pradėjo augti, jo piką pasieksime gruodžio–sausio mėnesiais.

Primename, kad skiepytis dar nevėlu – imunitetas susiformuoja per 2–3 savaites, o apsauga išlieka visą gripo sezoną. Skiepai apsaugo nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. Taigi vertėtų suskubti pasiskiepyti ir ramiau sutikti artėjančias didžiąsias metų šventes!

Šeškinės poliklinikoje pacientai skiepijami nemokama, saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Vaxigrip Tetra“. Užsiregistruoti skiepui galite internetu https://e.poliklinika.lt/, tel. 8 5 250 2000, kreipdamiesi į registratūrą ar savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.

Nemokamai nuo gripo skiepijami šioms rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • sergantieji lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • žmonės, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Jeigu nusprendėte vieno vizito metu iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų (gripo, pneumokokinės infekcijos ir COVID-19 ligos), prašome kreiptis į savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.