ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOJE NUO GRIPO PASISKIEPYTI JAU GALIMA IR MOKAMA VAKCINA

2021 09 30

Pacientais besirūpinantys poliklinikos gydytojai ragina nedelsti nuo gripo pasiskiepyti ir rizikos grupėms nepriklausančius žmones. Vakcinos nuo gripo kaina – 12,80 euro.

Vakcinacija nuo gripo vykdoma 337 kab. (vaikų poliklinikos III aukšte) ir 138A kab. (vaikų poliklinikos I aukšte). Skiepijame saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Fluarix Tetra“, tinkama pacientams nuo 6 mėn. Registruotis skiepams galima tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/. Šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas nereikalingas. Sveikatos patikra prieš skiepą atliekama 337 ir 138A kab.: prie poliklinikos prisiregistravusiems pacientams paslauga suteikiama nemokamai, neprisiregistravusiems – kainuoja 6 eurus.

Gripas – itin lengvai užkrečiama liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Vienas gripu susirgęs žmogus gali užkrėsti keturis sveikus žmones. Kasmet gripas susargdina 5–10 proc. suaugusiųjų ir net iki trečdalio vaikų, dažnai sukelia sunkių komplikacijų. Patikimiausia priemone, saugančia nuo šios infekcinės ligos, laikomi skiepai. Šiuolaikinės saugios ir efektyvios vakcinos sergamumą gripu ir jo komplikacijomis sumažina iki 70–90 proc., o pasiskiepijus apsauga išlieka visą gripo sezoną. Šeškinės poliklinikoje vartojama mokama vakcina „Fluarix Tetra“ gali apsaugoti net nuo 4 gripo padermių.

Ilgalaikių stebėjimų duomenimis, mūsų klimato zonoje gripo sezonas dažniausiai prasideda spalio mėnesį. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad organizme susidarytų antikūnai, galintys kovoti su gripo virusu. Tad pats metas susirūpinti skiepais nuo gripo.

Intensyviai skiepytis nuo gripo šiais metais ragina ir Pasaulio sveikatos organizacija, kad prie pasaulį tebekamuojančios koronaviruso pandemijos neprisidėtų dar ir gripo plitimas. Tuolab kad abiejų šių infekcijų simptomai gali būti panašūs, o virusų kilmė, užkrečiamumas ir gydymas skiriasi.

SVARBU! Skiepytis nuo gripo rekomenduojama, kai nuo paskutinės COVID-19 vakcinos dozės yra praėjusios ne mažiau kaip 2 savaitės.

PRIMENAME: Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami visi su COVID-19 liga susiję tyrimai: PGR tyrimas (kaina – 42,28 euro), greitasis COVID-19 antigeno tyrimas (kaina – 12,33 euro), COVID-19 antikūnų tyrimas (kaina – 13,29 euro).

Registracija COVID-19 tyrimams vykdoma tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!