Naujienos

ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOS LABORATORIJA KVIEČIA DĖL ŽMOGAUS PAPILOMOS VIRUSO IŠSITIRTI PGR METODU

2022 06 09

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – tai dažniausiai lytiniu būdu ar per artimą kontaktą, taip pat ir iš motinos vaikui gimdymo metu, perduodamas virusas. Net keturi iš penkių asmenų gali būti juo užkrėsti.

Bet kuris lytiškai aktyvus vyras ar moteris gali užsikrėsti šiuo virusu ar net keliais šio viruso tipais. Didelė dalis užsikrėtusiųjų net ir nežino, kad yra šio viruso platintojai, nes nejaučia jokių simptomų.

Įrodyta, kad dalis infekuotų žmonių šio viruso atsikrato savaime. Tačiau jei žmogaus organizmas viruso neįveikia ir jis lieka ląstelėse ilgai, didėja rizika susirgti gimdos kaklelio, makšties, vulvos, išangės, varpos, burnos, ryklės, gerklų, liežuvio šaknies ar net seilių liaukų bei tonzilių vėžiu. Net ir atsikračius viruso, tikimybė užsikrėsti vėl tuo pačiu ar kito tipo virusu išlieka visą gyvenimą.

Šio metu žinoma daugiau kaip 200 ŽPV tipų. Kai kurie iš jų turi onkogeninių savybių. Pagal onkogeniškumą ŽPV tipai skirstomi į:

  • žemos vėžio rizikos ŽPV (tokie kaip 6, 11, 42, 43,44 ir kt.). Šie ŽPV dažniausiai susiję su gerybiniais nosies ir burnos ertmės, gerklės, gerklų navikais, lytinių takų papilomomis bei odos karpomis;
  • aukštos vėžio rizikos ŽPV (tokie kaip 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68). Jie gali sukelti ikivėžinių pakitimų ląstelėse ar net gimdos kaklelio, burnos, išangės, varpos vėžį.

Labiausiai ištirti ir siejami su vėžiniais pakitimais yra 16 ir 18 tipo ŽPV.

Norint nustatyti, ar žmogus užsikrėtęs šiuo virusu, atliekamas lytinių organų nuograndų PGR tyrimas. Tai vienas iš šiuo metu taikomų jautriausių ir specifinių metodų, nes gali nustatyti ir pačius mažiausius viruso kiekius. Šis tyrimas parodo, ar žmogus yra ŽPV viruso nešiotojas bei kokiu viruso tipu ar keliais yra užsikrėtęs. Atliekant šiuos tyrimus kartu su PAP (gimdos kaklelio citologiniu) tyrimu galima nustatyti ankstyvų gimdos kaklelio pakitimų ir užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui.

ŽPV nustatymas PGR metodu

ŽPV tyrimai gali būti atliekami tiek moterims, tiek vyrams. Moterims rekomenduojama šį tyrimą atlikti kartu su PAP tyrimu iš vieno ėminio.

Tyrimo atlikimas

Dėl tyrimo kviečiame kreiptis į gydytoją akušerį ginekologą, akušerį arba gydytoją urologą.

Tyrimo kaina

Skystosios terpės ŽPV tyrimo RL-PGR metodu, kai genotipuojama 14 aukštos rizikos tipų, kaina – 32 eurai, tyrimo paėmimas – 5,17 euro.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.