Naujienos

ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOS VAIKŲ PULMONOLOGĖ DANGUOLĖ JUSIENĖ PATARIA

2021 04 13

Į Lietuvą pamažu eina pavasaris, o su juo padažnėja ir vaikus kamuojančios kvėpavimo takų ligos. Ūmus bronchitas – pati dažniausia šio amžiaus tarpsnio pacientų kvėpavimo takų liga pavasario sezonu.

Kvėpavimo takus sudaro nosis, gerklė, gerklos, trachėja, bronchai. Įkvepiamas oras čia sušildomas, iš jo pašalinami mikroorganizmai ir dulkės. Ūmų bronchitą sukelia virusinė infekcija, rečiau bakterinė, o kartais ir alergenai. Bronchitas linkęs komplikuotis vaikams, turintiems lėtinių infekcijos židinių (adenoidai, sinusitas, tonzilitas).

Ūmus bronchitas dažniausiai prasideda peršalimo simptomais – sloga, kosuliu, nedideliu karščiavimu. Po kelių dienų kosulys tampa neproduktyvus, sausas, labai varginantis ir trukdantis miegoti. Skreplių atsiradimas paprastai rodo, kad virusinė infekcija komplikavosi.

Sunerimti ypač reikėtų, jei sergančiam bronchitu vaikučiui atsiranda švokštimas, vadinamasis obstrukcinis sindromas. Paprastai tai įvyksta dėl susiaurėjusių kvėpavimo takų ir labai apsunkina ligos gydymą. Jei toks sindromas dažnėja, ypač iki 3 metų, atsiranda rizika susirgti sunkia kvėpavimo takų liga bronchine astma.

Todėl vaikus, linkusius sirgti bronchitais, privalo stebėti pulmonologas – kad liga netaptų lėtinė.

Šeškinės poliklinikoje vaikų pulmonologas gali paskirti visus reikalingus tyrimus vaiką kamuojančios ligos priežasčiai nustatyti (įkvepiamų ar maisto alergenų tyrimai, spirometrija, imunoglobulino E nustatymas). O kuo anksčiau tai bus padaryta, tuo greičiau vaikutis pasveiks.

Į gydytojo vaikų pulmonologo konsultaciją registruotis galite tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/. Reikalingas šeimos (vaikų ligų) gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimas.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.