Naujienos

ŠIANDIEN PASAULINĖ KOVOS SU PROSTATOS VĖŽIU DIENA

2020 09 15

Prostatos ligomis serga kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras, deja, 1 iš 3 vyrų vis dar mano, kad kreiptis į gydytoją gėdinga. O Lietuvoje prostatos vėžys yra viena iš dažniausių vyrų onkologinių ligų.

Prostatos vėžys klastingas. Susiformavęs navikas gali ilgus metus tūnoti organizme, vystytis lėtai ir be jokių simptomų. Nesitikrinant ar nekreipiant dėmesio į problemas, susijusias su prostatos veikla, navikas gali pradėti didėti.

Prostatos vėžys dažniausiai aptinkamas jau vėlyvos stadijos, kai sumažėja šansų visiškai pasveikti. Esant tokiems simptomams kaip padažnėjęs ar pasunkėjęs šlapinimasis, staigus noras bėgti šlapintis, atsiradęs kraujas šlapime, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją – jis paskirs reikiamus tyrimus ar išrašys siuntimą pas gydytoją urologą. 

Primename, kad 50–69 metų (imtinai) vyrai turėtų reguliariai tikrintis dėl prostatos vėžio ir atlikti nemokamą prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą. Jeigu tyrimo atsakymas rodo padidėjusį PSA kiekį kraujyje, šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą diagnozei patikslinti. Šie tyrimai pacientams, kurie yra drausti pirvalomuoju sveikatos draudimu, atliekami nemokami. Vyrai, nepamirškite laiku pasitikrinti sveikatos!

Nežinote, ar Jums gali būti atliktas nemokamas prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimas? Klauskite savo šeimos gydytojo arba pasitikrinkite savo paskyros https://e.poliklinika.lt/ skiltyje ,,PREVENCIJA“.

Išsamiau apie prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą: https://www.poliklinika.lt/ligu-prevencija-ir-profilaktika-prevencines-programos/

Daugiau apie prostatos vėžį: https://www.poliklinika.lt/uploads/ECB/content_1578996446/prostata_2730.pdf?fbclid=IwAR1lLBmxqHz4kU4EBruy7_VTc32Ls5DxIXVCsS6PSrZ9WyOeLJQG9_CzLIs