Naujienos

ŠIANDIEN – ŠVIESOS DIENA

2021 12 13

ŠIANDIEN – ŠVIESOS DIENA

Gruodžio 13-oji pasaulyje žinoma kaip šv. Liucijos, arba Šviesos, diena. Pagal senąjį Julijaus kalendorių ši diena sutapo su žiemos saulėgrįža ir žmonės jau nuo jos pradėdavo laukti šviesos ir saulutės sugrįžimo. Dar ir dabar sakoma, kad per šventą Liuciją – ilgiausia naktis arba trumpiausia diena.

Natūralu, kad šv. Liucijos švente labiausiai džiaugiasi šiauriau gyvenančios tautos, ypač švedai, norvegai, suomiai. Viduramžių misterijose mergina šviesiais drabužiais įnešdavo į menę šventinį pyragą, papuoštą dvylika mažų žvakelių. Baltai vilkinti mergelė su žvakėmis nešinų vaikinų arba merginų palyda ir šiais laikais Švedijoje lanko įstaigas ir dalija saldainius.

O šviesos tikrai daugiau. Pas mus gruodžio vidury naktys jau nebe tokios tamsios – iškritęs sniegas jas vis pašviesina. Vakarai nebeilgėja – saulutė nuo šv. Liucijos iki pat Kalėdų leidžiasi vis tuo pačiu metu. Ir diena iki žiemos saulėgrįžos kiek sutrumpėja tik todėl, kad rytais saulė pateka minute vėliau.

Šv. Liucija primena: iki Kalėdų liko 12 dienų. Pats metas pagaliau įžiebti kalėdines girliandas ir žvakes. Tai išsklaido žiemos tamsą ir atneša į namus viltį. Tai leidžia žmonėms susitelkti į savo vidų – savo širdis: atidėti didžiuosius darbus, susimąstyti apie gyvenimo trapumą, apie būtį šiapus ir anapus.

Taigi gyvenkime šias dienas kiek galima prasmingiau: gaminkime kalėdines puošmenas, rašykime laiškus, šventinius atvirukus, bent mintyse siųskime visą gėrį savo artimiems ir brangiems žmonėms.

Jaukaus ir ramaus visiems Kalėdų laukimo. Šviesos mintyse ir širdyse...


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.