SKIEPYTIS NUO GRIPO VIS DAR TIKSLINGA IR REKOMENDUOJAMA

2022 03 03

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiemet sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) kur kas didesnis nei pernai tuo pačiu metu.

Bendras šalies sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis vasario 21–27 d. siekė 55,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – 56,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Rizikos grupių asmenims pasiskiepyti nuo sezoninio gripo yra tikslinga net iki gripo viruso cirkuliacijos pabaigos – taip galima apsisaugoti nuo sunkios ligos formos, galimų komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo arba net mirties.

Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni senjorai, nėščiosios bei kiti rizikos grupėms priklausantys asmenys Šeškinės poliklinikoje nuo gripo skiepijami nemokamai saugia ir efektyvia keturvalente vakcina „Influvac Tetra“. Užsiregistruoti galima tel. 8 5 250 2000, kreipiantis į registratūrą ar savo šeimos gydytoją.

Be to, Šeškinės poliklinikos pacientams suteikiama galimybė vieno vizito metu iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų – gripo, pneumokokinės infekcijos ir COVID-19 ligos. Vakcinos yra saugios ir tarpusavyje suderinamos, jos suleidžiamos į skirtingas kūno vietas.

Primename, kad pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos gali visi gyventojai registruodamiesi internetu www.koronastop.lt arba telefonu 1808. Galima registruotis ir paskambinus bendruoju poliklinikos tel. 8 5 250 2000.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!