Naujienos

ŠLAPIMO PŪSLĖS UŽDEGIMUS GYDOME PAŽANGIAIS METODAIS

2021 07 19

Šlapimo pūslės uždegimas yra dažniausiai pasitaikanti šlapimo takų infekcija. Ši liga kamuoja įvairaus amžiaus vyrus ir moteris, dažnai atsinaujina, neretai tampa lėtine. Tiesa, moterims šie uždegimai yra kur kas dažnesni, bet vyrai paprastai serga sunkiau.

Ūmų šlapimo pūslės uždegimą dažniausiai sukelia bakterijos, kurių tam tikras kiekis nuolatos patenka į šlapimo takus. Tačiau tai nereiškia, kad iškart ir susirgsime. Ar prasidės šlapimo pūslės uždegimas, priklauso nuo mūsų imuninės sistemos, peršalimo, streso ar kitų imunitetą silpninančių veiksnių. Kai imuninė sistema susilpnėja, kartu sumažėja ir jos galimybės kovoti su bakterijomis. Tuomet žmogaus organizmas nebesusitvarko su svetimkūniais, jie pradeda daugintis ir sukelia uždegimą. Žinoma, šlapimo pūslės uždegimo priežastis gali būti ir virusai, chlamidijos ar grybeliai, tačiau taip būna gerokai rečiau.

Šlapimo pūslės uždegimo simptomų turbūt nesupainiosime su jokiais kitais. Tai nuolatinis noras šlapintis ir jį lydintys nemalonūs pojūčiai:

  • deginantis skausmas, niežtėjimas ar perštėjimas šlapinantis,
  • tamsus ir drumstas šlapimas,
  • nemalonus šlapimo kvapas.

Dar gali prisidėti tokie nemalonumai, kaip kraujas šlapime bei skausmas pilvo apačioje.

Žmonių, kurie į medikus kreipiasi dėl tokių varginančių pojūčių, ypač padaugėja vasarą. Maudynės, iškylos ir nakvynės gamtoje, aštrus ir sūrus maistas, per mažas skysčių ir – atvirkščiai – dažnesnis alkoholio vartojimas – visa tai gali būti šlapimo pūslės uždegimo priežastis.

Įprastai ši liga gydoma antibiotikais, tačiau jų efektas neilgalaikis arba nepakankamas. O kai nevisiškai nuslopinamas infekcinis procesas, uždegimas vis atsinaujina ir gali tapti lėtiniu. Sunerimti ir apsilankyti pas urologą vertėtų, jei šlapimo takų infekcijos kartojasi bent du kartus per pastaruosius pusę metų arba bent tris kartus per pastaruosius metus.

Šeškinės poliklinikos gydytojai urologai šlapimo pūslės infekcijas gydo kompleksiškai, taikydami pažangius ir veiksmingus metodus. Vienas iš tokių metodų – intravezikinės vaistų instiliacijos į šlapimo pūslę.

Apie šį veiksmingą gydymo būdą išsamiai – https://www.poliklinika.lt/gydytojas-pataria/.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.