Naujienos

SLOGA – NE KLIŪTIS MOKINIAMS IR STUDENTAMS LANKYTI ŠVIETIMO ĮSTAIGĄ

2020 09 24

Atsižvelgdama į švietimo darbuotojų pastebėjimus, Sveikatos apsaugos ministerija patikslino, kada vaikams ar jaunuoliams nėra leidžiama dalyvauti švietimo įstaigų veikloje.

Iš ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių sąrašo, dėl kurių negalima lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigos ar mokyklos, dalyvauti neformaliojo vaikų švietimo veiklose, lankyti aukštąsias ir profesinio mokymo įstaigas, išbraukta sloga, kadangi tai nėra specifinis COVID-19 ligos požymis.

Tačiau turintys kitus koronaviruso infekcijai būdingus požymius: aukštesnę nei 37,3 ⁰C temperatūrą, kosulį, pasunkėjusį kvėpavimą – asmenys į švietimo įstaigas neturėtų vykti. Jeigu šie požymiai pasireiškia ugdymo įstaigoje, toks asmuo turėtų apleisti patalpas ir kreiptis į šeimos gydytoją.

Ugdymo įstaigoje pastebėjus, kad vaikas karščiuoja, kosėja, pasunkėjo jo kvėpavimas ar pasireiškė kiti negalavimai, mokytojai ar programų organizatoriai privalo nedelsdami į tai reaguoti ir apie tai informuoti vaiko tėvus. 

Laukti atvykstančių tėvų vaikas turėtų atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kurioje nebūtų kitų žmonių. Su tėvų laukiančiu vaiku turėtų būti ugdymo įstaigos darbuotojas. Vaiko tėvai dėl tolesnių veiksmų turėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją