Naujienos

STATISTIKA: COVID-19 TYRIMAI ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOJE

2022 02 10

Nuo koronaviruso pandemijos pradžios pasaulyje ši infekcija buvo patvirtinta daugiau nei 350 mln. žmonių, o mirė nuo jos net 5,5 mln.

Visą šį laiką žmonija nepaliaujamai ir įvairiomis priemonėmis kovoja su infekcijos plitimu, tačiau pasaulio mokslininkai sutinka, kad patikimiausi infekcijos kontrolės būdai yra vakcinacija bei simptomus jaučiančių ir sąlytį su sergančiaisiais turėjusių žmonių testavimas.

PGR tyrimas (tepinėlis iš nosiaryklės) leidžia nustatyti, ar žmogus šiuo metu neserga COVID-19 liga. Pernai Šeškinės poliklinikoje buvo atlikta 714 PGR tyrimų, iš jų 324 – mokami.

Greitasis SARS-CoV-2 antigeno tyrimas parodo, ar tiriamasis asmuo yra užsikrėtęs COVID-19 infekcija, o didžiausias testo privalumas – kad jo rezultatas gaunamas per 15 min. Šių tyrimų Šeškinės poliklinikoje per 2021 metus padaryta 2426, iš jų 2337 – mokami.

Itin didelio populiarumo sulaukė COVID-19 antikūnų tyrimas. Šis tyrimas parodo, ar žmogus yra persirgęs šia infekcija, ar turi susiformavusį atsaką po vakcinacijos pagal patvirtintą schemą. Pernai šių testų Šeškinės poliklinikoje buvo atlika 25 915, iš jų 18 599 – mokami.

Nuo vasario atlaisvinus kai kuriuos ribojimus – atsisakius galimybių paso bei apribojus privalomą testavimą – didesnė atsakomybė už viruso plitimą tenka kiekvienam iš mūsų asmeniškai. Dabar ypač svarbu būti sąmoningiems, pasiskiepyti, o pajutus galimą užsikrėtimą virusu rodančius simptomus – atlikti COVID-19 tyrimą.

Užsiregistruoti skiepui nuo COVID-19 ligos, greitajam antigeno arba PGR tyrimui galima internetu https://e.poliklinika.lt/ arba telefonu 8 5 250 2000.

Išsamesnė informacija – https://www.poliklinika.lt/covid-19-tyrimai/


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.