SUSIRGUS COVID-19 LIGA, NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMĄ GALIMA GAUTI IR NUOTOLINIU BŪDU

2022 08 03

Lietuvoje COVID-19 ligos diagnozė nustatoma po konsultacijos su šeimos gydytoju ir jo paskirto greitojo antigeno testo. Kokia konsultacija reikalinga, visuomet sprendžia gydantis gydytojas.

Pacientams, pajutusiems COVID-19 ligai būdingus simptomus ar gavusiems teigiamą greitojo savikontrolės testo rezultatą, nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduotas ir po nuotolinės konsultacijos. Ar medicininei apžiūrai reikia atvykti į polikliniką, ar užtenka su šeimos gydytoju pasikonsultuoti telefonu, sprendimą priima gydytojas, su pacientu išsamiai aptaręs jo sveikatos būklę. Be to, COVID-19 konstatavus per nuotolinę konsultaciją, pacientas negali gauti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo, patvirtinančio persirgtą ligą. Tai reiškia, jei šis pažymėjimas reikalingas, žmogus privalo apsilankyti pas šeimos gydytoją ir jo siuntimu atlikti greitąjį antigeno testą profesionalioje laboratorijoje.

Primename, kad atsakingai taikomos prevencijos priemonės gali padėti išvengti COVID-19 ligos, todėl:

• viešose uždarose vietose, kur neužtikrinamas tinkamas vėdinimas, kur yra daug žmonių ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo, ypač viešajame transporte ryto ir vakaro piko metu, dėvėkite medicinines veido kaukes arba respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. Žmonės, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti jų savijautai, turėtų rinktis veido skydelį;
  • uždarose viešose erdvėse pagal galimybę laikykitės saugaus, ne mažesnio nei 2 metrų atstumo nuo aplinkinių.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją