Naujienos

SUSITIKIMAS SU MEDIKŲ MISIJŲ UKRAINOJE DALYVIAIS

2023 11 21

Praėjusią savaitę Šeškinės poliklinikoje lankėsi gydytojai, bendradarbiaujantys su „Blue Yellow“ ir Ukrainoje teikiantys medicinos pagalbą nuo karo kenčiantiems gyventojams.

Mūsų svečiai: Skirmantas Krunkaitis, šeimos gydytojas rezidentas, Vaiva Jankienė, slaugytoja, Miglė Lebednykaitė, burnos higienistė, paskutinio odontologijos kurso studentė, buvo tie žmonės, iš kurių lūpų išgirdome „BlueYellow“ veiklos pristatymą ir nepagražintą tiesą apie karo niokojamos šalies kasdienybę. Negalime nepaminėti ir mūsų kolegės Odontologijos skyriaus vedėjos gydytojos odontologės Kristinos Žiedas, kuri į Ukrainą buvo išvykusi ir savo pagalbą vietiniams gyventojams teikė jau dukart.

Dalis poliklinikoje apsilankiusių medikų humanitarinėse misijose Ukrainoje dalyvauja nuo pernykščio pavasario. Pirmąkart karo draskomos šalies kasdienybė jiems atsivėrė Bučoje, praėjus maždaug mėnesiui po jos deokupacijos. Suniokota infrastruktūra ir ekonominis potencialas, visų sričių specialistų trūkumas ir, žinoma, labai ribota medicinos pagalba. Anot S. Krunkaičio, praėjus daugiau kaip pusantrų metų, situacija daug kur ne pagerėjo, o dar labiau komplikavosi – žmonės pervargę ir išsekę emociškai, o psichoemocinė pagalba ribota. Trūksta beveik visko: automobilių žmonių evakuacijai, medicininės įrangos, medikamentų, tvarsliavos, turniketų, drabužių gydomiems sužeistiems gynėjams, net, atrodytų, elementariausių burnos higienos priemonių – pastos, dantų šepetėlių.

Paklausti, iš kur toks pasiaukojimas ir drąsa į karinio konflikto šalį vykti net ne vieną kartą, medikai sako, kad labiausiai motyvuoja betarpiškas prisilietimas prie kito žmogaus kančios, absoliučiai akivaizdi tiesa, kad karas yra visur ir kad jis nenusakomai brutalus. Ir vis stiprėjantis jausmas, jog visa tai nesibaigs taip greitai, kaip mums norėtųsi. Todėl labai svarbi ir mūsų visų, ne tik medikų, pagalba. Štai ateityje planuojamose medikų misijose labai praverstų mobilioji klinika, kuri leistų medicinos pagalbą teikti greičiau, patogiau, o ir pagalba būtų įvairiapusiškesnė. Todėl finansinės paramos karo siaubiamai šaliai poreikis turėtų likti tarp demokratiško pasaulio prioritetų.

Apie karo padarinių mažinimą susitikime kalbėjo ir šeimos gydytoja Natalija Šertvytienė, I šeimos medicinos skyriaus vedėja, Ukrainiečių draugijos Lietuvoje vadovė. Anot jos, medikų, misijos dalyvių, pagalba neįkainojama pirmiausia todėl, kad jie Ukrainoje padeda civiliams, kuriais pasirūpinti valstybė neretai tiesiog nebeišgali.

Galimybę dalyvauti panašiose misijose svarsto dar keli Šeškinės poliklinikos medikai.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.