Naujienos

SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ PAŠTU – PATOGU IR SAUGU

2020 07 24

Susiklosčiusi epideminė situacija Lietuvoje ir visame pasaulyje apribojo mūsų galimybes keliauti, tačiau net ir vykstant darbo reikalais į artimąjį užsienį, pravartu pasirūpinti medicininiu sveikatos draudimu. Pateikiame aktualią Valstybinės ligonių kasos informaciją.

Kovo mėnesį ligonių kasos pradėjo teikti naują paslaugą – Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) siųsti paštu registruotu laišku Lietuvoje visiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms.

Ligonių kasos per keturis mėnesius tokias korteles nemokamai išsiuntė beveik 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiuo metu tokias galiojančias korteles turi 550 tūkst. Lietuvos gyventojų. 

VLK primena, kad ESDK – tai dokumentas, kuris patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu  apsidraudusių Lietuvos gyventojų teisę visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje (iki šių metų gruodžio 31 d.) gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Tai reiškia, kad viešnagės šiose valstybėse metu staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, gavus traumą, patekus į eismo įvykį ir panašiais atvejais keliautojui suteiktų medicinos paslaugų išlaidas visiškai arba iš dalies apmokės ligonių kasos. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad ESDK priima tik valstybių nacionalinėms sistemoms priklausančios gydymo įstaigos. Kitaip tariant, tos, kurios turi sutartis su ligonių kasomis ar valstybinį sveikatos draudimą įgyvendinančiomis įstaigomis. Su ESDK suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas apmokės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios valstybės ligonių kasa, o pacientui teks pačiam apmokėti priemokas, mokesčius ar kitas mokamas paslaugas. 

ESDK negarantuoja planinės sveikatos priežiūros, kai į užsienį vykstama gauti konkrečios sveikatos priežiūros paslaugos, bei transportavimo paslaugų apmokėjimo, jei dėl ligos ar traumos pacientą reikia pargabenti į Lietuvą. Dėl šios priežasties vykstant į kitas ES šalis svarbu įsigyti ir papildomą sveikatos draudimą, kompensuojantį transportavimo paslaugas, priemokas bei paslaugas, suteiktas privačiose, nacionalinei sistemai nepriklausančiose, įstaigose. 

VLK duomenimis, pernai ligonių kasos išdavė apie 230 tūkst. ESDK kortelių ir 7 tūkst. sertifikatų. Kiekvienais metais jų išduodama vis daugiau, taigi vis daugiau gyventojų vertina šios kortelės teikiamą naudą. Vien pernai už lietuviams suteiktas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas Europos šalyse iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo prireikė beveik 9 mln. eurų. Buvo apmokėta daugiau kaip 9 tūkst. sąskaitų. ESDK siuntimo paslauga taip pat apmokama iš VLK lėšų. 

Užsisakyti ESDK galima čia https://esdk.vlk.lt/esdk-external