Naujienos

SVEIKINAME ARTĖJANČIOS VALSTYBINGUMO ŠVENTĖS PROGA

2020 07 03

Liepos 6-oji – Valstybės diena, kai švenčiame pirmojo suvienytos Lietuvos valdovo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi sukaktį.

Ši šventė mums primena didingą Lietuvos istoriją, ilgaamžes valstybingumo puoselėjimo, jo įtvirtinimo tradicijas. Mindaugo karūnavimas anuomet juk reiškė ir Lietuvos valstybės pripažinimą Europoje. Ir nors nuo tų įvykių jau prabėgo ištisi šimtmečiai, esminiai dalykai nepasikeitė: kad išliktume Europoje ir pasaulyje, pirmiausia turime būti vieninga ir susitelkusi tauta.

Ši diena mums primena ir tai, kad Lietuvos valstybė – visų mūsų bendras kūrinys, o sąžiningas kasdienis darbas, pilietiškumas ir meilė savo kraštui yra svarbiausi kuriant jos ateitį. Į tautos sąmonę įrašyta gausybė reikšmingų įvykių ir vardų, tačiau visi jie gyvi dabartimi – tiek, kiek mes patys branginame atmintį ir istoriją, tiek, kiek sugebame pasinaudoti jos pamokomis ir remtis geriausiais pavyzdžiais.

Tad švęskime ateities kartoms kuriamą valstybę, švęskimę pareigą ir garbę daryti tai drauge. Būkime pilietiški, bendruomeniški, didžiuokimės savimi ir savo tauta. Su Valstybės diena!