Naujienos

TEGUL ŠIRDIS SUJUNGIA!

2021 09 29

Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, ir visuomenėje skatinti sveiką gyvenseną.

Širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis planetoje. O Lietuvos gyventojų mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų – vienas didžiausių Europoje. Sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirtingumo nuo jų rodikliai beveik 2–3 kartus blogesni už Europos Sąjungos vidurkį.

Širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimą nulemia ne viena priežastis: nuo rūkymo, cukrinio diabeto, aukšto kraujospūdžio, nutukimo ir nejudraus gyvenimo būdo iki oro taršos bei paveldimumo faktoriaus. Žmonijai vis dar galynėjantis su COVID-19 pandemija, itin gerai suvokiame savo ir artimųjų sveikatos svarbą, taip pat ir tai, kad šiuo metu širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys žmonės jaučiasi itin nesaugiai. Jei susirgtų koronavirusu, jie turi gerokai didesnę riziką patirti sunkių komplikacijų. Kita vertus, karantinas kurį laiką ribojo galimybes laiku gauti medicinos priežiūros paslaugas. Todėl šiemet Pasaulinė širdies diena yra kaip niekada svarbi.

Ta proga Šeškinės poliklinikos medikai kviečia visus rūpintis savo širdimi, laikytis sveikos gyvensenos principų ir primena apie galimybę dalyvauti vienoje iš penkių PSDF lėšomis finansuojamų prevencinių programų – Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programoje.

Ši prevencinė programa skirta 40–54 metų (imtinai) vyrams ir 50–64 metų (imtinai) moterims.

Šioje patikros programoje dalyvaujantiems pacientams Šeškinės poliklinikoje yra įkurtas Širdies patikros kabinetas. Kartą per metus asmenims, kuriems pagal amžių priklauso ši nemokama prevencinė programa, vieno vizito metu gali būti atlikti visi reikiami tyrimai (elektrokardiograma, kraujo tyrimai) ir paskirta šeimos gydytojo nuotolinė konsultacija. Šeimos gydytojas įvertina tyrimų rezultatus ir jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas diagnozuoja, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė didelė, pacientas siunčiamas pas gydytojus specialistus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas.

Registruotis į Širdies patikros kabinetą patogiausia el. paštu: prevencines@poliklinika.lt.

Šių metų Pasaulinės širdies dienos šūkis: „Tegu širdis sujungia!“ Taigi atsisakykime žalingų įpročių, maitinkimės sveikai ir palaikykime fizinį aktyvumą, kartu nepamiršdami apie prevencines programas bei galimybę nemokamai pasitikrinti dėl širdies ligų. O šie maži pokyčiai neabejotinai ne tik pagerins sveikatą, bet ir leis mėgautis visaverčiu gyvenimu.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!