TRUMPĖJA IZOLIACIJA, KEIČIASI KAUKIŲ DĖVĖJIMO REIKALAVIMAI

2022 04 04

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuo šiandien atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą, taip pat trumpinamas izoliacijos terminas.

Nors kaukių dėvėjimas nebus privalomas, jis išlieka rekomenduojamas uždarose erdvėse, kur nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo, bloga ventiliacija ar didesnis žmonių susibūrimas. Sveikatos, slaugos ir globos įstaigose bei viešajame transporte, kaip minėta, kaukių dėvėjimas ir toliau išlieka privalomas.

Iki penkių dienų trumpinama COVID-19 liga sergančių asmenų izoliacija – šis pakeitimas daromas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes, t. y. trumpesnį inkubacinį laikotarpį. Izoliacija trumpėja tiek besimptome (izoliacija skaičiuojama nuo PGR paėmimo dienos), tiek simptomine (izoliacija skaičiuojama nuo simptomų pradžios) ligos forma sergantiems asmenims. Dėl ilgesnės izoliacijos poreikio spręs gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją