UŽKIRSKIME KELIĄ „NESKIEPYTŲ ŽMONIŲ PANDEMIJAI“

2021 09 14

Epidemiologinė situacija Lietuvoje pastebimai prastėja: kasdien fiksuojamas vis didesnis užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičius, ligoninėse beveik visiškai užpildytos koronavirusu sergantiems pacientams skirtos lovos.

Medikai tai vadina „neskiepytų žmonių pandemija“ – apie 90 procentų į ligonines patekusių asmenų yra neskiepyti arba paskiepyti ne pagal visą skiepijimo schemą.

Pamažu sugrįžtame į netolimą praeitį, kai atsiradus poreikiui didinti „kovidinius“ skyrius, gydymo įstaigose tenka apriboti planines paslaugas. Tuomet jau ir koronaviruso išvengusiems pacientams tampa gerokai kebliau laiku gauti reikalingą medicinos pagalbą – neišvengiamai prastėja visos visuomenės sveikata. Be to, plintančios naujos COVID-19 atmainos labai agresyvios ir pasižymi kur kas didesniu užkrečiamumu. Vilties, jog situacija gerės, neprideda ir rudenėjantys orai.

Šeškinės poliklinikos medikai ragina žmones neabejoti mokslu ir skiepų nuo COVID-19 nauda. Padarykime viską, ką galime, kad netektų vėl gyventi karantino sąlygomis, kai poliklinikos ima teikti tik mažą dalį sveikatos priežiūros paslaugų. Pasinaudokime galimybe apsisaugoti nuo sunkios infekcijos, dėl kurios galima patekti į ligoninę. Nelaukime, kad pati liga priverstų pakeisti negatyvų nusistatymą vakcinos atžvilgiu. Pasirūpinkime savo ir artimųjų sveikata.

Primename, jog Lietuvoje jau pradėta ir pasiskiepijusių nuo COVID-19 ligos žmonių revakcinacija. Pasiskiepyti stiprinamąja vakcinos doze kol kas siūloma tik kai kurioms visuomenės grupėms, pvz., žmonėms, sergantiems tam tikromis ligomis, kai dėl jų ar vartojamų vaistų nesusiformuoja pakankamas imuninis atsakas koronavirusui, vyresniems nei 65 metų asmenims, kuriems po antros vakcinos dozės praėjo 6 mėnesiai, taip pat tiems, kurie buvo paskiepyti vieni pirmųjų, tai yra medicinos, slaugos, globos įstaigų darbuotojams.

Užsiregistruoti savo vakcinai (taip pat ir revakcinacijai) galima portale www.koronastop.lt. Žmonių patogumui užtikrinamos galimybės pasirinkti artimiausią skiepijimo vietą, patogų laiką ir norimą vakciną.

Mokslininkų teigimu, koronaviruso pandemija pradės slopti, kai didžioji visuomenės dalis bus įgijusi imunitetą. Skiepai – šiuo metu vienintelė mokslu pagrįsta galimybė pasiekti tai greičiau.

AKTUALU: Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami visi su COVID-19 liga susiję tyrimai: PGR tyrimas (kaina – 42,28 euro), greitasis COVID-19 antigeno tyrimas (kaina – 12,33 euro), COVID-19 antikūnų tyrimas (kaina – 13,29 euro).

Registracija tyrimams vykdoma tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/