Naujienos

UŽKIRSTI KELIĄ VĖŽIUI GALIMA DAR JAM NEPRASIDĖJUS

2022 01 21

Sausio 17–23 d. Europos šalys mini gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę. Ta proga į spaudos konferenciją, surengtą Nacionaliniame vėžio institute, susirinkę žymūs gydytojai onkologai ir ginekologai dar kartą visuomenei priminė apie šią sunkią ligą, apie ją sukeliantį žmogaus papilomos virusą (ŽPV), taip pat būdus, kaip nuo šios ligos apsisaugoti.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Šeškinės poliklinikos Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėja, gydytoja ginekologė Vilma Vasjanova akcentavo, kad profilaktinės patikros ir skiepai nuo ŽVP – tai būdai, geriausiai padedantys išvengti gimdos kaklelio vėžio. Gydytoja priminė, kad pasinaudodamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, 25–34 metų moterys kartą per trejus metus, o 35–59 metų moterys kartą per penkerius metus gali nemokamai pasitikrinti dėl ikivėžinių gimdos kaklelio pakitimų ar vėžio.

Anot ilgametę patirtį turinčios ginekologės V. Vasjanovos, gimdos kaklelio vėžys – klastinga ir tyli liga, ji ilgai nerodo jokių simptomų. Tad net ir neturėdamos nusiskundimų moterys turėtų rasti noro ir laiko pasitikrinti.  O profilaktikos programa ir yra skirta pirmiausia sveikoms moterims, kad galima pavojinga liga būtų nustatyta dar jai neprasidėjus.

Išsamiai apie spaudos konferenciją:

https://onkologopuslapiai.lt/naujienos/dalyvavimas-patikros-programoje-pades-isvengti-gimdos-kaklelio-vezio-programa-skirta-sveikoms-moterims-kol-pavojinga-liga-neprasidejo-sako-ginekologe-vilma-vasjanova/


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.