Naujienos

UŽSIENIO ŠALIŲ GEROJI PATIRTIS – EMOCINEI SVEIKATAI GERINTI

2020 11 05

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į socialinės atskirties ir saviizoliacijos poveikį psichologinei, emocinei gerovei ir sveikatai, informuoja, jog į lietuvių kalbą yra išverstas ir adaptuotas gidas „Pirmoji pagalba: kultūra“.

Gidas parengtas Jungtinės Karalystės sveikatos priežiūros, meno terapijos ir muziejų specialistų, adaptuotas Lietuvos kontekstui ir pirmiausia skirtas medikams. Tačiau susipažinti su juo naudinga ir pacientams – rekomendacijos nesunkiai pritaikomos kasdieniame gyvenime. Gide yra 24 menininkų, muzikantų ir terapeutų sukurti pratimai ir užduotys, kuriuos galima atlikti savarankiškai arba grupėje. Kiekvieno pratimo tikslas – išmokyti paprastų ir kūrybingų būdų stiprinti sveikatą ir gerą savijautą. Visos gide aprašomos veiklos išbandytos pacientų, sveikatos priežiūros specialistų, slaugytojų, socialinių darbuotojų.

Pasaulio mokslininkų teigimu, dalyvavimas meninėse veiklose yra naudingas tiek psichinei, tiek fizinei sveikatai, o kultūrinis kapitalas visuomenėje gali prisidėti prie gerovės, atsparumo, sveikatos ir savarankiškumo ugdymo. Pažintinė stimuliacija, įsitraukus į menines, kūrybines veiklas, lavina kalbą, gebėjimą susikaupti, didina savigarbą ir pasitikėjimą savimi, gerina emocinę ir psichinę sveikatą, didina kartu praleidžiamo laiko kokybę.

Pažintinės stimuliacijos, mokymosi procesai kultūrinių veiklų metu susiję ne tik su mažesne demencijos, bet ir su mažesne depresijos rizika, pagerėjusiu emocijų supratimu ir valdymu, mažesniu išskiriamu streso hormonų kiekiu. Kūrybinės veiklos gali sumažinti vienišumo ir atskirties jausmus, pagerinti socialinius įgūdžius.

Gidą rasite ministerijos puslapyje: https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/PIRMOJI_PAGALBA_KULTURA.pdf


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.