Naujienos

UŽSIENYJE PASKIEPYTI ARBA PERSIRGĘ LIETUVOS GYVENTOJAI GAUS ES SKAITMENINĮ COVID PAŽYMĖJIMĄ

2021 09 09

Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Šių duomenų pagrindu bus generuojamas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris yra lygiavertis galimybių pasui.

Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo įstaigą rekomenduojama paskambinti ir susitarti dėl vizito ir norimos paslaugos. Vakcinacijos centrų adresus, kontaktus ir kitą informaciją apie vakcinaciją skelbia savivaldybės: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka

Žmogus turi pateikti užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga. Jeigu dokumentas išduotas ne viena iš Europos Sąjungos oficialių kalbų, reikėtų pasirūpinti jo vertimu į lietuvių arba anglų kalbą.

Atkreipiame dėmesį, kad vakcinacijos duomenys į sveikatos portalą www.esveikata.lt  įvedami ir ES skaitmeninis COVID pažymėjimas formuojamas tik tuo atveju, jeigu asmuo buvo paskiepytas Europos Sąjungoje registruota vakcina: „Comirnaty“, „Janssen“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“. Dokumentuose gali būti nurodomi kitose šalyse suteikti arba anksčiau vartoti vakcinų pavadinimai: „Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine“ („Comirnaty“), „COVID-19 Vaccine Moderna“ („Spikevax“), „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ („Vaxzevria“).

Jeigu žmogus užsienyje gavo tik vieną iš dviejų vakcinos dozių, pateikus patvirtinantį dokumentą, šie duomenys taip pat bus įvedami į www.esveikata.lt sistemą. Pirma vakcinos doze užsienyje paskiepytas asmuo galės registruotis antrai vakcinos dozei Lietuvoje, laikantis gamintojo nustatyto intervalo tarp dviejų skiepų.

Atsisiųsti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą galima tą pačią dieną, kai vakcinacijos arba persirgimo duomenys įvedami į sveikatos portalą www.esveikata.lt. Pasikeitus faktinei informacijai, pvz., gavus antrą vakcinos dozę, skaitmeninį pažymėjimą reikia atnaujinti, t. y. atsisiųsti iš naujo.

Jeigu nuo COVID-19 ligos paskiepytas žmogus ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu naudojasi Lietuvoje, dokumentui yra taikomi galimybių paso kriterijai. Tai reiškia, kad kontaktinės veiklos šalies viduje yra leidžiamos:

  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, „Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga, ir diagnozė buvo patvirtinta, remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

AKTUALU: Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami visi su COVID-19 liga susiję tyrimai: PGR tyrimas (kaina – 42,28 euro), greitasis COVID-19 antigeno tyrimas (kaina – 12,33 euro), COVID-19 antikūnų tyrimas (kaina – 13,29 euro).

Registracija tyrimams vykdoma tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.