VAIKŲ LIGŲ GYDYTOJA PATARIA

2023 01 05

Pastaraisiais mėnesiais stebimas padidėjęs sergamumas sezoninėmis ligomis – ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, įskaitant gripą, respiracinio sincitinio viruso (RSV) infekciją ir COVID-19, - atsipalaiduoti neleidžia nei gydytojams, nei jų pacientams.

Labai didžiuojamės Šeškinės poliklinikoje turėdami puikią budinčių vaikų ligų gydytojų komandą. Prie poliklinikos senbuvių gydytojų Julijos Urbonavičienės ir Laimos Porvaneckienės praėjusį rudenį prisidėjo vaikų ligų gydytojos Alina Rudokaitė ir Austėja Stankutė-Kolosova, o visai neseniai – ir gydytojas Artūr Churmatulin.

Paklausta, kaip pavyksta susidoroti su gerokai padidėjusiu darbo krūviu, gydytoja Austėja Stankutė-Kolosova situacijos nedramatizuoja. Pasak gydytojos, jos pacientai labiausiai skundžiasi stipriu kosuliu, ryklės skausmu, pakilusia temperatūra, sloga. O tai visa puokštė įprastinių šiam metui negalavimų. Išskirti galima būtų tik tai, kad sunkiau gripu serga neskiepyti vaikai. Matome ir padidėjusį COVID-19 infekcijos atvejų skaičių, įprastai tai neskiepyti arba stiprinamosios dozės negavę vaikai.

O norintiems apsaugoti save ir kitus nuo viršutinių kvėpavimo takų infekcijų gydytoja Austėja turi ir patarimų:

• viešose vietose laikykitės atstumo,
  • venkite kontaktų sirgdami,
  • dėvėkite medicinines veido kaukes susibūrimo vietose, ypač lankydamiesi gydymo įstaigose,
  • plaukite rankas, o jei neturite tokios galimybės, dezinfekuokite jas dezinfekantu, pagamintu alkoholio pagrindu,
  • pasiskiepykite sezonine gripo vakcina (net ir persirgus gripu šį sezoną išlieka tikimybė užsikrėsti kito tipo gripu) bei vakcina nuo COVID-19 infekcijos.