Naujienos

VASARIS – BURNOS VĖŽIO PREVENCIJOS MĖNUO

2021 02 02

Jau ne pirmi metai vasaris Lietuvoje skelbiamas Burnos vėžio prevencijos mėnesiu. Akcijos tikslas – skatinti žmones kuo daugiau žinoti apie burnos vėžį, reguliariai tikrintis, anksti kreiptis pagalbos, nes, tik laiku aptikus ligą, žmogus gali pasveikti.

Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. O Lietuvoje kasmet užfiksuojama apie 300 naujų burnos vėžio atvejų, dažniausiai – vėlyvos stadijos. Jei burnos vėžys diagnozuojamas pirmos stadijos, penkerių metų išgyvenamumas siekia 80 proc., jei ketvirtos stadijos – tik 20 proc.

Burnos vėžiu dažniau serga vyrai nei moterys, o vyresni nei 40 metų žmonės patenka į padidintos rizikos grupę.

Pirmieji burnos vėžio požymiai yra ilgiau nei dvi savaites negyjanti balta arba raudona žaizdelė, gumbelis burnoje ar audinių tinimas. Vėliau gali atsirasti liežuvio ar kitų burnos vietų skausmas, aptirpimas, skonio sutrikimai, deginimo ar svetimkūnio pojūtis burnoje arba ryklėje, sunkumai kramtant ar ryjant.

Šeškinės poliklinika visą vasario mėnesį kviečia žmones dalyvauti nemokamoje prevencinėje burnos vėžio patikros programoje. Į profilaktinį vizitą galite registruotis tel. 8 5 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/. Taip pat pacientai, atvykę į odontologo konsultaciją dėl dantų gydymo ar kitų problemų, galės kartu dar pasitikrinti ir dėl burnos vėžio. Jeigu vizito metu gydytojas odontologas nuspręs, kad reikalinga detalesnė apžiūra ir tyrimai, pacientai bus siunčiami į specialistų konsultaciją.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.