VASARIS – BURNOS VĖŽIO PREVENCIJOS MĖNUO

2022 02 07

Burnos vėžys – tai piktybinė bet kurios burnos vietos liga. Laiku pastebėjus burnos ertmės patologiją ir pradėjus gydymą, šią klastingą ligą galima įveikti.

Deja, burnos vėžys yra sunkiai atpažįstamas, tad apie 70–80 proc. randamas pažengusios stadijos. Burnos vėžiu dažniau serga vyrai, dažniausiai vyresni negu 40 m. asmenys. Didelę reikšmę ligai išsivystyti turi aplaidus požiūris į burnos ertmės sveikatą (negydomi infekuoti dantys, lėtinis periodontitas), žalingi įpročiai.

Burnos vėžio profilaktikai labai svarbu:

• atsisakyti rūkymo;
  • nepiktnaudžiauti alkoholiu;
  • sveikai maitintis, vartojant daugiau daržovių, vaisių;
  • vengti ilgalaikio saulės poveikio;
  • riboti lytinių partnerių skaičių, siekiant apsisaugoti nuo žmogaus papilomos viruso;
  • reguliariai, bent 2 kartus per metus, lankytis pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai atlikti, o pas gydytoją odontologą – patikrai.

Daugeliu atvejų burnos gleivinėje pirmiausia atsiranda ikivėžinių pokyčių. Laiku diagnozavus ir pradėjus šių pakitimų gydymą, reguliariai stebint būklę, piktybinio proceso dažnai galima išvengti.

Burnoje pastebėję nerimą keliančių pakitimų, tokių kaip ilgalaikis paraudimas ar pabalimas, gleivinės šiurkštumas, sustorėjimas, ilgai negyjančios (ilgiau kaip 2 sav.) žaizdelės, opa, guzelis ar panašiai, žmonės nedelsdami turėtų kreiptis dėl patikros į gydytoją odontologą, kurio specializacija – burnos gleivinės ligos, burnos chirurgą arba periodontologą. Jeigu gydytojas odontologas nusprendžia, jog pacientą reikia išsamiau ištirti, siunčia jį specializuotą centrą.

Norime pasidžiaugti, kad Šeškinės poliklinikos Odontologijos skyriuje dirba gydytoja odontologė Jūratė Povilonienė, kurios domėjimosi sritis – būtent burnos gleivinės patologiniai pokyčiai. Gydytoja nuolatos gerina profesinę kvalifikaciją, dalyvauja stažuotėse, per kurias gilina burnos gleivinės ir liežuvio ligų diagnostikos bei gydymo žinias.

Gydytoja J. Povilonienė konsultuoja pirmadieniais, neporinėmis mėnesio dienomis, gydytojo odontologo arba šeimos gydytojo siuntimu. Esant poreikiui atliekami citologiniai ar histologiniai tyrimai (paslauga apmokama paciento lėšomis).

Šeškinės poliklinikos iniciatyva vasario mėnesį besikreipiantiems pacientams siuntimo konsultacijai nereikės, tad kviečiame registruotis vizitui pas gydytoją J. Povilonienę tel. 8 5 250 2000, internetu https://e.poliklinika.lt/ (rinktis II lygio konsultaciją) arba Odontologijos skyriaus registratūroje.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!